KKTC üniversitesinde bilgisayar programcılığı okunur mu?

emreemree

Femtopat
Daha fazla  
TYT notum: 278,8
başarı sırası: 1.160.845

Bu puanla bilgisayar programcılığı okumak istiyorum. En iyi bir şekilde hangi üniversitede okuyabilirim?
Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinde okusam ne olur okuyayım mı?
Mezuna bırakmayacağım.
Siber güvenlik te düşünüyorum bilgisayar programcılığı mı okuyayım siber güvenlik mi ve iş olanakları artıları ve eksileriyle söyler misiniz?

TYT notum: 278,8
başarı sırası: 1.160.845

Bu puanla bilgisayar programcılığı okumak istiyorum. En iyi bir şekilde hangi üniversitede okuyabilirim?
Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinde okusam ne olur okuyayım mı?
Mezuna bırakmayacağım.
Siber güvenlik te düşünüyorum bilgisayar programcılığı mı okuyayım siber güvenlik mi ve iş olanakları artıları ve eksileriyle söyler misiniz?
Siber Güvenlik açan üniversite varsa söyleyin, ben de tercih yazayım.

Maddi olarak sorun yaşamazsan düşünülebilir ancak, AÖF ten Bilgisayar bölümünü seçip seneye tekrar sınava girmek daha mantıklı. Kıbrısa iyi puanla alan kampüsler hariç gitmenin tek amacı para harcayıp gezmek.

Maddi olarak sorun yaşamazsan düşünülebilir ancak, AÖF ten Bilgisayar bölümünü seçip seneye tekrar sınava girmek daha mantıklı. Kıbrısa iyi puanla alan kampüsler hariç gitmenin tek amacı para harcayıp gezmek.
100% burslu bir üni varmış orayı düşünüyordum da bi yandan da Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesini düşünüyorum

100% burslu bir üni varmış orayı düşünüyordum da bi yandan da Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesini düşünüyorum
Bu sıralamaya %100 bur sadece aldatmaca, internette de bulabilirsiniz Kıbrıs Burs tuzaklarını. Sınavlarda bilerek zorlayıp ya da bilerek bırakarak sizden sınav ücretleri alıyorlar her zaman. Zamanında ODTÜ kampüsünü bende düşündüm ancak anlatılanları duyunca vazgectim. Çok fazla okuyan öğrenci bulunmamakta, amacınız okumak ise TR içinde kalmanız.

Bilgisayar Programcılığı için KKTC'ye gitmenize gerek yok. KKTC hem uzak hem de pahalı ve bu bölümün açık öğretimde de bölümü var. Millet genellikle DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçmek için bu bölümü seçiyor. Sizin yerinizde olsaydım bu bölümü açık öğretim fakültesinden yazar, doğrudan bir işe girerdim.

Geri
Yukarı