Klasik Gitara Nereden Başlamalıyım?

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar arkadaşlar.

Gitar hakkında tek bilgim birkaç akor ve basit ritimden ibaret. Hiç bilmiyormuşum gibi sayılabilir. Müzik hakkında da neredeyse hiç bilgim yok. Notalar, müzik teorisi. Kursa gitmeyi düşünmüyorum. Nereden, nasıl başlamamı önerirsiniz hem müzik hem gitar öğrenmek için? Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim.

Merhaba,

Benim kardesim Youtbe`da Selim Isik videolarini izleyerek gitari kendi basina ogrenmisti. Hem ucretsiz hem de cok fyadali bence. Birkac videosunu izleyip deneyin derim :)

Merhabalar arkadaşlar.

Gitar hakkında tek bilgim birkaç akor ve basit ritimden ibaret. Hiç bilmiyormuşum gibi sayılabilir. Müzik hakkında da neredeyse hiç bilgim yok. Notalar, müzik teorisi. Kursa gitmeyi düşünmüyorum. Nereden, nasıl başlamamı önerirsiniz hem müzik hem gitar öğrenmek için? Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim.

Ben başlarken nota bilmediğim için çok zorlanmıştım ama notaları öğrendikten sonra gitardaki her şey zaten kolay öğreniliyor yani ilk notaları öğrenmen daha iyi olur bana göre.

Arkadaşlar şöyle bir site buldum başlangıç için. Ayrıca Youtube'da Selim Işık ve Öner Yavuz'un eğitimleri var. Müzik teorisi için de ayrıca şöyle ve şöyle bir liste buldum. Müzikten ve gitardan anlayan, tecrübeli arkadaşlar rica etsem inceleyebilir mi kısaca, hangilerinden başlamalı, hangilerini takip etmeliyim diye. Teşekkür ederim.

Attığınız linklerden Egemen sekmen kanalından başlayıp diğerlerine geçiş yaparsanız bence kısa sürede öğrenirsiniz.

Geri
Yukarı