Klasik Gitarda Kesme

Zülal

Hectopat
Daha fazla  
Klasik gitar çalıyorum. Ritim çaldığım için akorların yanı sıra kesme de çok fazla kullanılıyor. Fakat bende o an ses çıkmıyor sadece telleri kapattığım için kulağa da oek hoş gelmeyen bir ses çıkıyor. Uzun zamandır çalışıyorum fakat bir türlü olmuyor. O ilerde çalmaya devam ettikçe düzelir mi? Ve kesme ritim gitarda çok fazla mı önemli yani o şekil kalsa çok sorun yaratır mı?

O biraz el pratikliği ile alakalı. Ben ilk başladığım zamanlar yapabiliyordum. Sizde uzun süre çalışarak yapabilirsiniz. Bu arada benim abim müzisyen olduğu için ben biraz kolay öğrendim gitarı. Yani başlar başlamaz ritimleri kolay bir şekilde atabiliyordum.

Kesme gitarda önemli fakat bol bol alıştırma yaparak bu sorunu düzeltebilirsin.

O biraz el pratikliği ile alakalı. Ben ilk başladığım zamanlar yapabiliyordum. Sizde uzun süre çalışarak yapabilirsiniz. Bu arada benim abim müzisyen olduğu için ben biraz kolay öğrendim gitarı. Yani başlar başlamaz ritimleri kolay bir şekilde atabiliyordum.

Okul açılmadan bir yada iki hafta önce başladım gitara. Okul açıldığında da ritme geçtim. Yani başladıktan yaklaşık dört hafta sonra kesmeyi öğrendim. Şu anda da çalışıyorum ama bir türlü istediğim ses çıkmıyor. Umarım düzelir.:(

arkadaşım, özellikle kesme için çalışma farklı ritimler çalış kesme de böylelikle oturur zaten bir kaç hafta içinde ki çok ta güzel olur ritimlerin içinde kendin süsleme kesmeler bile atabilirsin kafandan

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı