Klasik Oyunlar

Ben de bir ara klasiklere sardım, ilk olarak GTA SA ve VC oynayayım dedim, günümüz grafiklerine nasıl alıştıysam bu iki oyunu oynayamadım. Afedersiniz tiksinti geldi grafiklerden hikayeye odaklanamıyordum oysa Youtube videolarında o kadar kötü gözükmüyordu.Türkçe yama olmasına rağmen kurtarmıyordu sanki Hugo oynuyor gibiydim. 😄

Velhasılı kelam klasik oyunlar zamanında iyi olabilir lakin günümüzde GTA 5 açacak sistem varken tavsiye etmem.

• Tomb Raider
  • Max Payne
  • Wolfenstein
  • Resdent Evil
  • Call of Duty
  • Pong ( 😂 )
  • Pokemon Yellow (yada bir sürü versiyonları var blue, red, green...)
  • The Sims
Say say bitmez ya. Bu söylediklerim devede kulak bile değil.
Teşekkür ederim hocam. Listeme aldım bu serileri. Wolfenstein'ı hangi sırayla oynamalıyım? Hikayeyi baştan sona oynamak istiyorum. İlk oyunların remake hali var mı? Ayrıca Tomb Raider serisinin eski oyunlarının grafikleri gerçekten kötü geldi. 2013 oyunuyla başlasam hikayeyi yakalamış olur muyum?
FPS seviyorsan Return to Castle Wolfenstein, Doom ve Quake serisini öneririm.
DOOM oyunlarının birbiriyle bağlantısı var mı hocam? Hangi oyunla başlamamı tavsiye edersiniz?

Metal Slug X
The Punisher
Little Big Adventure 1&2
RetroGames.cz - Old Games ONLINE adresinden ulaşabileceğiniz retro oyunlar. (Artık bu oyunların satışı yapılmadığı için korsan kategorisine girmeyeceğini düşündüm, giriyorsa kusura bakmayın.)

Sistem özelliklerinizi bilmediğim için kendi çocukluğumun klasiklerini yazdım. :) Hepsini hala arada açar oynarım.

Teşekkür ederim hocam. Listeme aldım bu serileri. Wolfenstein'ı hangi sırayla oynamalıyım? Hikayeyi baştan sona oynamak istiyorum. İlk oyunların remake hali var mı? Ayrıca Tomb Raider serisinin eski oyunlarının grafikleri gerçekten kötü geldi. 2013 oyunuyla başlasam hikayeyi yakalamış olur muyum?

DOOM oyunlarının birbiriyle bağlantısı var mı hocam? Hangi oyunla başlamamı tavsiye edersiniz?
Hocam hikaye temelinde çok güçlü değil ama Doom 1, 2 ve en son çıkan Doom'daki silahlar canavarlar vs. aynı. Hepsinde temel hikaye biz uzay piyadesiyiz ve kötü ruhlu canavarlara karşı savaşıyoruz. Tabii ki oynadıkça birkaç hikaye unsuru ekleniyor. Ama tabi ilk oyundan başlarsan ne olup bittiğini daha iyi anlarsın, sonuçta yazılı hikaye yok değil. Doom 3 biraz daha hikayeleştirilmiş diğerlerine göre. Filmi de Doom 3'teki hikayeye benziyor. Quake'in başlangıcı da bu şekilde. Ben Doom 3 BFG Edition'u edindim, içinde hem Doom 1 hem Doom 2 hem Doom 3 var, öneririm.
id Software'in ilk oyunları hikaye yönünden çok zengin değillerdir, ama FPS'yi yaratan oyunlardır. Wolfenstein 3D'de mesela her zamanki karakterle Nazileri dağıtıyorsun, en son Hitler'le falan kapışıyorsun. Return to Castle Wolfenstein'da çok zenginleştirmişler hikayeyi, ondan başla derim, hikaye onda da baştan başlıyor. Sonraki Wolfenstein oyunlarında RTCW'nin verdiği zevk yok bana göre, ama denersin.
Bu ara yazmayı unutmuşum, Duke Nukem serisi de güzeldir.

Son düzenleme:
Hocam hikaye temelinde çok güçlü değil ama Doom 1, 2 ve en son çıkan Doom'daki silahlar canavarlar vs. aynı. Hepsinde temel hikaye biz uzay piyadesiyiz ve kötü ruhlu canavarlara karşı savaşıyoruz. Tabii ki oynadıkça birkaç hikaye unsuru ekleniyor. Ama tabi ilk oyundan başlarsan ne olup bittiğini daha iyi anlarsın, sonuçta yazılı hikaye yok değil. Doom 3 biraz daha hikayeleştirilmiş diğerlerine göre. Filmi de Doom 3'teki hikayeye benziyor. Quake'in başlangıcı da bu şekilde. Ben Doom 3 BFG Edition'u edindim, içinde hem Doom 1 hem Doom 2 hem Doom 3 var, öneririm.
Bu ara yazmayı unutmuşum, Duke Nukem serisi de güzeldir.
Teşekkür ederim Doom 3 BFG'yi ekledim listeye. Duke Nukem'e de bakıyorum. Wolfenstein serisini nasıl oynamalıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı