Klasör İkonunu Kalıcı Olarak Değiştirmek!

Windows 7 yüklü eski dizüstü bilgisayarımda denedim işe yarıyor, D diskine attım oldu, flash belleğe attım oldu. Ama Win 10 yüklü masaüstünde işe yaramıyor anlamadım doğrusu.

@Silinen üye windows 10 sürümünüzü yazabilir misiniz. Yabancı bir forumda okuduğum kadarıyla Windows 10 Anniversary Update ile ilgili bir sorunmuş bu ikon olayı. Ben de Windows 10 Anniversary Edition yüklemiştim galiba ondan dolayı olabilir. Güncellemeleri denetliyorum son sürüm yüklü gözüküyor. Bakalım belki ileride düzelir.

Adsız.png

Eğer en son sürümü yüklerseniz (ne zaman olursa) bu ikon olayını deneyip bana geri bildirim yapar mısınız? Kafaya bu kadar takmazdım normalde ama o kadar uğraştım yapamadım, sinir etti. :)

Unuturum heralde. :D

Son güncelleme yüklü biri vardır illa ki, hele ki technopat'ta. Yüklü arkadaşlar bir denesin.

Canınız sağolsun. :D

Kaç gündür konu üst sıralarda güncel bir şekilde duruyor, ancak kimseden çıt çıkmadı. Aynı sürümü kullanan arkadaşlar deneyip sonucu buraya yazarlarsa ben de memnun olurum.

:) eline sağlık zahmet etmişsin. Aynı videoda yaptıklarını yaptım ama sağa tıkla gönder diye yapmadım. Bilmiyorum ama belki bundan dolayı olabilir.

Videodan gördüğüm kadarıyla başka bir işletim sistemi kullanıyorsun, belki de Windows 10'da böyledir. Sabah bir kaç deneme daha yaparım olmazsa tek tek uğraşıcaz ne yapalım. Sağol tekrar. :)
Eyüp bey klasörün simgesini kalıcı yapabildiniz mi? Sizin gibi ben de uğraşıyorum lakin taşıyınca eski haline dönüyor.
Onu da denedim "cmd" komutu ile hem "iconcache" hem de "thumbcache" sildim. Bilgisayarı yeniden başlattım. Klasörümün simgesini değiştirdim denedim, fayda etmedi. Kaç gündür denemediğim kalmadı. :ekşi:

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın. :D.
Galiba arkadaş metin belgesinde " C: " harfini silmeyi unutuyor. Bende unuttum önce sonra düzelttim tekrar oldu.
Bundan sonra gelenlere yardımcı olur inşallah.

Geri
Yukarı