Klasör simgesi değişmiyor

RookiesTR

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060Ti, I5 12600K, 16GB RAM, 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Kayıt defteri düzenleyici üzerinden klasörler için varsayılan logoyu değiştirdim ama klasöre 1 dosya attığıma kendiliğinden eski haline dönüyor.

1715760718936.png

Klasörün içi boşsa farklı ikon, doluysa farklı ikon olur, sen sadece içi boş klasörün ikonunu değiştirmişsin.

Doluysa olan ICO'nu nasıl değiştirebilirim?
Öyle değiştirilebiliyor mu bilmiyorum ama şunu deneyebilirsin:
Arama yerine "Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle" yaz ve aç, Sistem Özellikleri ekranı açılacak, Gelişmiş sekmesinde Performans başlığı altındaki "Ayarlar"a tıkla, açılan ekranda "Simgeler yerine küçük resimler göster"in tikini kaldırıp "Uygula", "Tamam" yapıp deneyebilirsin.

Bu ayarı yaptıktan sonra klasör içi doluyken farklı bir ikona dönüşmüyor, bu yüzden işe yarayabilir.

W11 iconları degiştirmen için Windows, System reseurces içinde imageres, imagesp1 ve Shell32 degiştirmelisin.

Kayıt defterinden yapmıştım ben ama sadece boş klasörlerde oluyor.

Öyle değiştirilebiliyor mu bilmiyorum ama şunu deneyebilirsin:
Arama yerine "gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle" yaz ve aç, sistem özellikleri ekranı açılacak, gelişmiş sekmesinde performans başlığı altındaki "ayarlar"a tıkla, açılan ekranda "simgeler yerine küçük resimler göster"in tikini kaldırıp "uygula", "tamam" yapıp deneyebilirsin.

Bu ayarı yaptıktan sonra klasör içi doluyken farklı bir ikona dönüşmüyor, bu yüzden işe yarayabilir.

Bunun klasör dışında değiştirdiği bir şey var mı?

Kayıt defterinden yapmıştım ben ama sadece boş klasörlerde oluyor.

Bunun klasör dışında değiştirdiği bir şey var mı?
Sanmıyorum, en azından ben az önce denediğimde herhangi bir değişiklik fark etmedim, adı üstünde normalde küçük resimler kullanıyormuş, bunu kapatarak ikon kullanmasını sağlıyoruz.

Geri
Yukarı