Klavye bağlantısı sürekli kopuyor

Enes28x

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken ya da yazı yazarken birden klavye bağlantısı kopuyor ve aynı harfte takılı kalıyor. Oyunda iken en son D tuşuna bastıysam sürekli sola dönüp duruyor. Klavyeyi başka bir USB girişine bağladım ama sorun devam ediyor ve bu sorun mouse da ya da başka klavye takınca olmuyor. Bir arkadaşımda bu sorunu yaşamış ve bir zaman sonra kendiliğinden geçtiğini söyledi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyenizin kendine özel bir driverı bulunmaktaysa güncel tutmaya çalışın.
Klavyenizi başka bir bilgisayarda deneyin, aynı durum o bilgisayarda da oluyorsa klavyenin kablo bağlantısında veya tuşlar arasında sorun var demektir. Klavyenizin tuşlarında problem olup olmadığını anlamak için hep temiz tutmanız gerekmekte. Mekanik klavye ise bu durum daha da kolaylaşabilir.

Klavyen arızalı hocam. Klavyeyi başka bilgisayara tak sorun devam ediyor mu?

Şu an da başka bir bilgisayara takamıyorum ama aynı USB girişine mouse takınca çalışıyor ve şu anda bir tık düzeldi gibi uzun bir süredir kopmuyor.
Klavyenizin kendine özel bir driverı bulunmaktaysa güncel tutmaya çalışın.
Klavyenizi başka bir bilgisayarda deneyin, aynı durum o bilgisayarda da oluyorsa klavyenin kablo bağlantısında veya tuşlar arasında sorun var demektir. Klavyenizin tuşlarında problem olup olmadığını anlamak için hep temiz tutmanız gerekmekte. Mekanik klavye ise bu durum daha da kolaylaşabilir.

Kendine özel bir driverı yok maalesef.

Şu an da başka bir bilgisayara takamıyorum ama aynı USB girişine mouse takınca çalışıyor ve şu anda bir tık düzeldi gibi uzun bir süredir kopmuyor.

Kendine özel bir driverı yok maalesef.

Peki klavye içerisindeki mekanizma temiz mi? Toz, yemek kırıntısı vb. şeyler siz dökmesenizde bulunma ihtimali var.

Büyük ihtimalle var çünkü ben klavyeyi hiç derin temizlemedim.

Boş vaktiniz olursa ve takılmalar devam ederse temizlemeyi deneyin. Klavyeniz mekanik klavye ise temizlemeniz daha kolay ve rahat olacaktır. Ben ortalama 20-30 gün arasında klavyeyi detaylıca temizleyen biri olarak bu öneriyi size de tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı