Çözüldü Klavye basılı tutulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaanmumcu

Kilopat
Daha fazla  
Dün akşam yeni bir klavye aldım fakat klavye başka bilgisayarda çalışırken kendi bilgisayarımda düzgün çalışmıyor. Tuşlara basılı tutamıyorum, basılı tutunca yinelemek yerine sanki tuşlara hızlı hızlı art arda basıyorum gibi oluyor. Kısacası bu klavye ile oyun oynamak ve yazı yazmak imkansız oluyor.

Kesin bir şey söyleyebilmek için bunu deneyiniz.
Bilgisayarınızı CD'den çalışan başka işletim sistemleriyle deneyiniz (Kali Linux), eğer dediğim yöntem ile sorun gideriliyorsa format atınız veya sistem yenilemesi yaparak çözebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızı CD'den çalışan başka işletim sistemleriyle deneyiniz (Kali Linux), eğer dediğim yöntem ile sorun gideriliyorsa format atınız veya sistem yenilemesi yaparak çözebilirsiniz.
CD sürücüm yok, ayrıca format attım zaten.

Peki Linux'u USB üzerinden çalıştırma şansım var mı?

Peki linuxu usb üzerinden çalıştırma şansım var mı ?
Tabiİ ki çalıştırabilirsin. Ben de bunun Windows üzerindeki bir ayardan kaynaklandığını düşünüyorum. Yapışkan tuşlar açık mı? Shift tuşuna 5 kez art arda bas VE ardından çıkan pencereden yapışkan tuşlara bak.

Tabii ki çalıştırabilirsin. Ben de bunun Windows üzerindeki bir ayardan kaynaklandığını düşünüyorum. Yapışkan tuşlar açık mı? Shift tuşuna 5 kez art arda bas ve ardından çıkan pencereden yapışkan tuşlara bak.

O menüdeki her şey kapalı.

Acaba 32 Bit veya 64 Bit olması etkiler mi? Ya da laptoptaki ayarları bu bilgisayara atabilir miyim?

Yeni klavye ile de denedim. Baştan formatta attım, başka ne yapabilirim? Çıldırmak üzereyim.

BIOS'u fabrika ayarlarına çevirdim, Ubuntu üzerinden denedim fakat gene de çalışmadı. Yok mu bir bilgisi olan?

Normalde FN tuşu olması lazım, bir ara bende de öyle olmuştu FN+Q kombosuyla kapanması lazım. Eğer FN tuşu yoksa klavyenin kitapçığını oku, mutlaka başka bir tuşa atanmış olması lazım.

Geri
Yukarı