Klavye elektrik çarpıyor

Eğer elektrik tesisatında toprak hattı yoksa sana kendimin de kullandığı bir yöntemi önereyim. Bilgisayarın arka kısmından kalorifer peteğinin metal vanasına kablo çek. Oluşan statik akım bu kablo vasıtasıyla kombinin toprak hattından nötrlenir. Yapılabilecek en pratik çözüm bu.
Metal vana kombiye plastik boruyla bağlı. Nasıl bir topraklamadan bahsediyorsun?

Hocam bunlar nasıl yöntemler böyle? 21.yüz yılda bilgisayar kullanmak bu kadar meşakkatli olmamalı. :D
Binalar eski olunca çözümde böyle oluyo malesef.
Metal vana kombiye plastik boruyla bağlı. Nasıl bir topraklamadan bahsediyorsun?
Bendeki bakır boru ile bağlı olduğundan sorun olmuyo.
Su borusuda yoksa? Yani duvarın içinde falansa yada ulaşılamayacak yerde ise ne yapacak?
Ozaman çukur açıp toprağa bakır çubuk çakacak bilgisayarına toprak hattı çekecek.

Çarpan elektrikten çok şu soruda ayrı yazılan "mi?"ye takıldım ben :D
Yazarken elektrik çarpmıştır dostum muhtemelen :D yanlışlıkla yazmışım şu an fark ediyorum... Yazım kurallarına dikkat eden biriyimdir muhtemelen...
Kasanın içine şerit led montelemiştim, bundan kaynaklı olabilir mi? Ancak yer değiştirmeden önce de vardı bu ledler.
Arkadaşlar sorun halen devam etmekte ve sadece klavye değil monitörün demir ayağından da elektrik çarpıyor. Topraklama nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:
Anlamadığım şey klavye kırılmasın diye metal klavyemi aldınız benim bildiğim klavye plastik olur :D

Geri
Yukarı