Klavye FN tuşu basılı kalmış gibi çalışıyor

elcurci

Yoctopat
Daha fazla  
ASUS marka laptopumunda bazı tuşlara bastığımda FN tuşuyla yazılan karakterler yazıyor. Mesela k tuşuna basınca 2, m tuşuna basınca 0, p tuşuna basınca *... Şeklinde basıyor. FN tuşuna basılı tutup bu tuşlara basınca ancak doğru harfi basıyor.

Bu problem uzun süredir vardı, yeni dahili klavye aldım sorun düzelmedi anladım ki problem klavyeden değil. Bir ara kardeşim kullanırken birden kendiliğinden düzelmişti. Yakın zamanda yeniden aynı sorun başladı. Bugün ise şunu fark ettim, Linux ve Windows kullandığım için grubta bir sorun oluşmuştu ve boot menüsü gelmemişti grup konsol ekranı çıkmıştı. İşte burada klavyenin düzgün yazdığını fark ettim.

Sonra birkaç deneme yaptım işletim sistemlerinin ikisinde de eski hali gibi FN tuşu basılı gibi yazıyordu. Linux'ta oturum kapadığımda vs ise sorun düzeliyordu. Windows'ta Microsoft driverini kaldırdım sorun bununla alakalıdır diyerekten ama bir şey değişmedi sorun devam etti. Sorun hala devam etmekte. Sorun neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı