Klavye için tape mod önerisi

slmgoko

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, klavyeden daha tok ses almak için bu mod olayını yapmak istiyorum, açıkçası lube olayı çok karmaşık ve malzemelerini temin etmek bir o kadar zor. Her ne kadar Amazon'da kit olarak birkaç ürün olsa bile yağların ne derecede olduğu muamma. Bende PCB altına yani kasaya ses yalıtımlı keçe koyma kararı aldım.

2mm yeterli olur mu bilmiyorum, sizin de düşüncelerinizi almak istiyorum. PCB altına bant yapıştırma olayı da var tabii ama hangi bant olur bizim ulaşabileceğimiz hiç bilmiyorum. Öneriniz varsa oda olur tabii. Veya ikisi bir arada da kullanılır mı bilmiyorum.

Bant olarak kagit boya bantlarindan kullanabilirsin. O linkteki urun yerine de polietilen silte olabilir.
Polietilen şilte çok daha mantıklı geldi, Kağıt boya bandı ile birlikte kullanımı bir zarar verir mi? Yoksa ikisinden birisi de yeterli olur mu acaba. Olabildiğinde lubesuz en çok verimi almak istiyorum.

@Shuriken hocam şuan aklıma takıldı, pcb ye bu bantı taktık diyelim, sonuçta devreler vs var belli bir ısısı olacak. Bir zararı olur mu bantla birlikte? Ne bileyim bant falan yanmasın sonra 😀

Son düzenleme:
Hocam xpg summoner klavyemi sadece klavye kutusundan çıkan süngerle modlamıştım. Banttan 2-3 kat fazla ses toklaştırıyor. Hafif kasayı zorlayacak şekilde takarsanız yeterli olur. Oring de alabilirsiniz plastik sesini kesecektir.

4 kata kadar denedim ben ama 2 kattan sonrasinin farkini hissedemedim. 2 kat ideal bence.
Tamamdır hocam çok sağolun bilgiler için.

Hocam xpg summoner klavyemi sadece klavye kutusundan çıkan süngerle modlamıştım. Banttan 2-3 kat fazla ses toklaştırıyor. Hafif kasayı zorlayacak şekilde takarsanız yeterli olur. Oring de alabilirsiniz plastik sesini kesecektir.
Hem bant hemde polietilen şilte ile yapmayı düşünüyorum. Oring işini gördüm de saçma pahalı geldi ya.

Geri
Yukarı