Klavye ilk açılışta çalışmıyor

kronik1907

Hectopat
Merhabalar değerli Technopat Sosyal üyeleri.
Rampage KB-R28 model mekanik klavyeye sahibim.

Bilgisayarımı ilk açtığımda, Windows ekranı geldikten sonra klavyem hiçbir şekilde çalışmıyor.
Işıkları yanıyor, NumLock ve Caps Lock tuşlarının aktifliğini gösteren küçük bildirim ışıkları da yanıyor ama hiçbir tuşu çalışmıyor.
Ne zaman ki sistemi tekrar başlattım 2. açılıştan sonra sorunsuz çalışıyor.
Bu sorunsuz çalışmanın ardından bilgisayarı kapat diyorum kapandıktan sonra yine açıyorum.
Yine ilk açılış olduğu için klavye aktif olmuyor. Tekrarr restart yaptıktan sonra klavye aktif bir şekilde kullanılabiliyor.

Bu süreçte bilgisayarımı ilk açtığım ve Windows'un ilk açılışta klavyeyi kullanamadığım süreçte.
İlk açılışta BIOS ekranına girmek için del tuşuna bastığımda BIOS ekranına girebiliyorum.
BIOS ekranına girdikten sonra çıkış yapıyorum bilgisayar açılıyor ama dediğim gibi ilk açılış olduğunda klavye bir türlü aktif olmuyor.

Elimde seneler öncesinin 20-30 TL'lik klavyesi var.
Onla bir deneme yaptığımda böyle bir problemim yok.

Bütün USB portlarında tek tek denedim klavyemi ve sorun her portta da aşılamadı.

Sistem driverlarının tamamı güncel.

Sistemimde hiçbir şekilde Driver Booster veya benzeri bir driver güncelleme programı ile driver güncellemesi yapmadım.
Bütün güncellemelerim donanımlarımın resmi sitesinden yapıldı (anakartın modelinin revizyonuna kadar dikkat edildi)

Anakartım en son BIOS güncellemesininden 1 önceki sürümde idi.
Belki son sürümü güncelleyince sorun çözülür diye güncelledim. Fakat problem çözülmedi.

Başka bir sebepten bilgisayarımı formatlamak zorunda kaldım.
Belki işletim sisteminde bir hatadan kaynaklıdır diye bir ümidim vardı formatı atarken. Fakat Microsoft'un sitesinden indirmiş olduğum son sürüm kurulumunda da.
Yine aynı problem devam etti.

Bu konuda çözüm adına bilgisi olan değerli üyeler yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Biraz uzun oldu yazım ve bazı arkadaşlar sıkılmış olabilir ama süreci tamamen aktarma adına ne yaşadıysam yazmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisi'nde bulunan klavyeleri kaldırıp tekrar başlatıp deneyin.

Geri
Yukarı