Klavye kargo ücreti ne kadar tutar?

Hocam ben mantığını pek anlamıyorum. Mesela kız arkadaşıma 1KG ürün gönderdim ve Yurt İçine 110TL ödedim. PTT ile 700 Gram bir şey gönderdim yine aynı adres 45TL. Geçen ay 5KG motosiklet parçası gönderdim ve 150TL. Saçma yani.

Hocam ben mantığını pek anlamıyorum. Mesela kız arkadaşıma 1kg ürün gönderdim ve yurt içine 110TL ödedim. PTT ile 700 gram bir şey gönderdim yine aynı adres 45TL. Geçen ay 5kg motosiklet parçası gönderdim ve 150TL. Saçma yani.

Desi mantığına göre yani kilonun yanında kargonun boyutu da önemli. 10x10x10 kutuda gider 10 kiloluk yük mesela 200 TL tutar, ama başka bir şey 3 kilodur ama 20x20x20 kutuda gider onunki 300 tutabilir.

Desi mantığına göre yani kilonun yanında kargonun boyutu da önemli. 10x10x10 kutuda gider 10 kiloluk yük mesela 200 TL tutar, ama başka bir şey 3 kilodur ama 20x20x20 kutuda gider onunki 300 tutabilir.
Yani şimdi şöyle ilk söylediğim küçük bir kutuydu. 2. Söylediğim bayağı büyüktü. 30-40cm vardır belki. 3. İse ilk kargo gibi küçük bir kutuda gitti.

Dostum etiklik kısmı tartışılır ama arkadaşın 20 TL'ye sahibinden de bir klavye ilanı açsın Param Güvende ile satışa koysun sende satın al kargo ücreti ile birlikte 50 TL cebinden para çıkar emin ol en ucuz (PTT, yurt içi) 100 TL'ye gönderirsin. (etiklik konusunda sahibinden kargo firması ile kargo başına değil belirli bir fiyattan anlaşıyor o yüzden tam emin değilim ama etik gibide sonuçta herkes kazanıyor.)

Dostum etiklik kısmı tartışılır ama arkadaşın 20 TL'ye sahibinden de bir klavye ilanı açsın Param Güvende ile satışa koysun sende satın al kargo ücreti ile birlikte 50 TL cebinden para çıkar emin ol en ucuz (PTT, yurt içi) 100 TL'ye gönderirsin. (etiklik konusunda sahibinden kargo firması ile kargo başına değil belirli bir fiyattan anlaşıyor o yüzden tam emin değilim ama etik gibide sonuçta herkes kazanıyor.)

Mantıklı aslında, en düşük Param Güvende komisyonu 39TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı