Klavye kendi kendine scrollock tuşuna basıyor

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
Netac 480 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
H410M-K
İşlemci
İ3 10100F
Arkadaşlar klavyem bazen kendi kendine scrollock tuşu aktif ediyor. Yani şöyle, bilgisayar kendi kendine tuşlara basmaya başlıyor, kendi kendine anlamsız şeyler yazıyor, kendi kendine uygulama açıyor ve en son olarak da kendini uyku moduna alıyor. Bilgisayara 2 kere format atıp temiz kurulum yaptım, BIOS güncelledim, BIOS pilini değiştirdim. Antivirüs programları yükledim. Farklı klavye ve mouse denedim. Farklı portlarda denedim. Bunların hiçbiri işe yaramadı. En sonunda bilgisayar bu şekilde saçmaladığı zaman scrollock tuşunun yandığını gördüm. (Klavyenin sağüst tarafındaki 3.ışık) Ama bunu ben aktif etmiyorum, kendi kendine aktive oluyor ve bilgisayar saçmalamaya başlıyor. Bunu fark ettikten sonra internette araştırdım ve benzer sorunları olanları gördüm fakat herhangi bir çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı acaba bu sorun ile ilgili olarak ya da nasıl scrollock tuşunu deaktif hale getirebilirim, BIOS'tan falan ayarı var mı? Sorunumu şurda daha detaylı olarak anlatmış ve video bırakmıştım. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı