Klavye mi, yoksa mouse mu öncelikli olmalı?

• Konuyu başlatan swica
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

swica

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar. Laptop kullanıyorum. Mouse da klavye de bozuk. Sizce hangisini almam lazım? Corsair K95 mi, Glorious Model O mu? İkisi de hayalim ama K95 hayalim bambaşka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Laptop kullanıyorum. Mouse da klavye de bozuk. Sizce hangisini almam lazım? Corsair K95 mi, Glorious Model O mu? İkisi de hayalim ama K95 hayalim bambaşka.
Bence mouse daha önemli ama ergonomik olarak klavye daha iyidir. Benim terciğim mouse olurdu.

Bütçeniz ne kadar birisi 1100 TL diğeri 500 TL tam olarak bütçenizi öğrenebilir miyim? Hem güzel klavye hem mouse önerisi yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse, klavye yumuşak basımlı herhangi bir switchsiz klavye işinizi rahatlıkla görebilir.
K55 + Glorious Model O yapabiliriniz veya K68 RGB de olabilir
K55 300TL K68 RGB 560TL civarında rahatlıkla bulunabiliyor.

O fare klavye yerine tercih edilmeyecek bir fare değil. Klavyenin her türlüsü iş görür ama farede aynı durum geçerli değil. Önce Glorious Model O almanı öneririm.

Hangi türde oyun oynadığınıza göre değişir. Mesela yarış, simülatör ve hikayeli FPS/TPS oyunları için Aimpad`li bir klavye daha öncelikli. Ama rekabetçi oyunlarda fare daha öncelikli. Şayet iş amaçlı kullanımda da mühendislik için fare daha öncelikli.

Yeni konular

Geri
Yukarı