Klavye önerisi Gamepower Ogre vs Redragon K617 Fizz

@b1skyy Hocam kullandıklarımı link olarak bırakıyorum lakin Akko'nun jely purple'lar amazonda kalmamış.

Yağlama açma kiti: Amazon.com.tr

Kullandığım switchler: Akko CS Jelly Purple Switch (45pcs) | Akko Official Global Site

Amazonda kalmamış ne yazık ki ama ara ara kontrol etmekte fayda var Akko'nun amazon sayfası:
Stoklar değiştikçe buraya ekleniyor ben amazondan aldım tek kitte 45 adet switch var paradan tasarruf etmek için bir tane alınıp ana tuşların değişimi yapılabilir ben 2 tane aldım hem elimde yedek switch de bulunur dedim sonradan.

Tape mod için kullandığım bant: Amazon.com.tr

Buraya bir not düşmem lazım stabilizatörler için bildiğimiz yara bandının yapışkan yerlerini kullandım. Normal bantlar beni tatmin etmedi ufak click sesleri geliyordu hala. Stabilizatöreleri bildiğimiz kokusuz bir vazelin kullanarak metal yerini yağladım ona özel gressler çok pahalıydı almak istemedim. Plastik yemeyen bir vazelin bence işini gayet güzel görecektir 6 aydır bir sorun görmedim.

Foam mod için kendi önceki klavyemin içinden çıkan malzemeyi kullandım. Şahsen lubingden sonra beni en çok yoran bu oldu o materyali düzgün kesmesi üstüne kartı kasaya oturtması biraz yordu.

Özet olarak yaptıklarım bu şekilde: lubing, tape mod, foam mod, ve stabilizatör düzetlmesi yaptım. Bende attığınız videoyu genel rehberim olarak kullandım. Yükleyince ses testini bu mesajı düzenleyip içine koyacağım link olarak. Son olarak keycapsleri saçma pahalı buldum ve kendim satın almadım lakin ilerde almayı düşünüyorum. Bende bulamadım güzel keycaps satan bir yer amazon yurtdışı fiyatları zaten Türkiye'den daha mantıklı ama gene de sadece keycapslere klavye fiyatı vermek saçma geliyor.

Ekleme: @b1skyy hocam benim ses testi audacity üzerinden aldığım bir ses kaydı youtube da mp3 yüklememe izin vermedi bir ara üşenmezsem video olarak atarım :). Bu arada 3 pin olayına değinmeyi unutmuşum onu da ekleyeyim Akko switchleri genel olarak 3 pin zaten herhangi bir kesme işlemi yapmadım stock olarak oturuyorlar direk Fizz'e kendi sayfalarından almak istediğiniz switchin özelliklerine tam alttan bakabilirsiniz detaylı olarak her şey mevcut. Yazının stabilizatör kısmına da ekleme yaptım kolay gelsin.

Son düzenleme:
Bu arada klavyenin üst kısmındaki plastik kısmı sprey boya ile beyaza boyadım. Kırmızıdan daha iyi oldu. Benzer renkte bir de keycaps seti ayarladık mı tamamdır.
20231129_011744.jpg
20231129_013927.jpg

@b1skyy hocam klavye elime ulaştı ama red switchlere alışmam biraz zaman alacak gibi
Buraya attigim videodaki gibi klavyeni modlamayı unutma. Çok fark yaratıyor. Nasıl yapacağını anlamazsan bana ulaş yardımcı olurum.

Bu arada klavyenin üst kısmındaki plastik kısmı sprey boya ile beyaza boyadım. Kırmızıdan daha iyi oldu. Benzer renkte bir de keycaps seti ayarladık mı tamamdır.
Eki Görüntüle 2034762Eki Görüntüle 2034763
Merhaba bugün yeni keycaps aldım da sizce hangi şekilde kullanmalıyım?

Dosya Ekleri

• 20231214_195314.jpg
    20231214_195314.jpg
    290,2 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20231214-WA0003.jpeg
    IMG-20231214-WA0003.jpeg
    144,9 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG-20231214-WA0005.jpeg
    IMG-20231214-WA0005.jpeg
    157,7 KB · Görüntüleme: 14
  • 20231214_195929.jpg
    20231214_195929.jpg
    187,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Buraya attigim videodaki gibi klavyeni modlamayı unutma. Çok fark yaratıyor. Nasıl yapacağını anlamazsan bana ulaş yardımcı olurum.

Merhaba bugün yeni keycaps aldım da sizce hangi şekilde kullanmalıyım?
İki şekilde de güzel hocam keycaps nereden çözdünüz.

Geri
Yukarı