Klavye su dökülmesi sonrası tuşlara kendiliğinden basıyor

Kiyıl

Kilopat
Daha fazla  
Red Switch mekanik klavyemin sol tarafına az miktarda su döküldü. Döküldükten sonra görünen kısmı kuruttum ve kontrol ettim. Kontrol sonrasında kendi kendine tuşlara basıyordu. Ben de söküp içini kurumaya bıraktım. Yaklaşık 36 saat civarı oldu bugün taktığımda ise durum aynıydı. Ben de klavyenin önce tuşlarını söktüm. Sonrasında da vidalarını ancak yarım açıldı, yarım açılmış haliyle içine biraz makine yardımıyla serin hava verdim ve tekrar denedim. Sorun çözülmedi. Bu yüzden ben de tuşları tepki moduna aldım ve F1, 1, Q, A,<,Home ve Windows tuşlarının basılı kaldığını gördüm. Tuşları denerken Windows tuşuna basılı tuttuğumda tepki ışığı sönmemesine rağmen diğer tüm tuşlar normale dönüyordu.

Şunu da belirteyim klavyede Windows tuşu aslında işlevsiz çünkü Windows tuşunu açma kapama kısmından kapatmıştım, yani aslında klavye üzerinde basılı olmasına rağmen bilgisayarda Windows tuşu işlevini yerine getirmiyor. Son durum ise anlattığım şekilde Windows tuşuna basılıyken diğer tuşlarda bir problem oluşmuyor ancak Windows tuşuna basmaz isem saydığım tuşlar basılı kalıyor. Ayrıyeten şu anda FN tuşuna da basamıyorum, tepki vermiyor sanırım. Klavye: ASUS ROG STRIX Scope NX TKL.

Kusura bakmayın site ceza verdiği için cevap veremedim. Klavyeyi tamamen açamasam da su dökülen bölgeyi 3 parmak kadar kaldırabildim ve sabitledim sonrasında açtığım kısımdan fön makinesi ile kurutmayı denedim ancak hiçbir şey değişmedi. Tamamen açamamamın sebebi ise klavyede tüm vidalar sökülmüş halde olmasına rağmen sağ üst köşede göremediğim bir şey tutuyor.Eki Görüntüle 1899885

Su elektriği iletiyor. İçini açıp içindeki iletken yolları durulaman durulaman gerekli.

Ek olarak su dökülen bölgeye baktığımda hiç ıslaklık göremedim.

Kusura bakmayın site ceza verdiği için cevap veremedim. Klavyeyi tamamen açamasam da su dökülen bölgeyi 3 parmak kadar kaldırabildim ve sabitledim sonrasında açtığım kısımdan fön makinesi ile kurutmayı denedim ancak hiçbir şey değişmedi. Tamamen açamamamın sebebi ise klavyede tüm vidalar sökülmüş halde olmasına rağmen sağ üst köşede göremediğim bir şey tutuyor.Eki Görüntüle 1899885

Ek olarak su dökülen bölgeye baktığımda hiç ıslaklık göremedim.
Devreyi ve iletkenleri tutturan 3 vida var. Genelde firma garanti için onları kağıtla kapatır. onu sökerseniz tamamen serbest kalacak. Ayrıca porta takınca mı takılı kalıyor yoksa herhangi bir tuşa basınca mı?

Devreyi ve iletkenleri tutturan 3 vida var. Genelde firma garanti için onları kağıtla kapatır. Onu sökerseniz tamamen serbest kalacak. Ayrıca porta takınca mı takılı kalıyor yoksa herhangi bir tuşa basınca mı?

Porta taktığımda basılı kalıyor ancak tuşa basılı tuttuğumda normale dönüyor, video çekebilirim bununla ilgili. Vida konusunda ise klavyenin sökülmeyen tarafında o tarz bir şey görmedim.

Porta taktığımda basılı kalıyor ancak tuşa basılı tuttuğumda normale dönüyor, video çekebilirim bununla ilgili. Vida konusunda ise klavyenin sökülmeyen tarafında o tarz bir şey görmedim.
İlginç. Büyük ihtimal yollarda hala su var gibi. Tam olarak hangi tuşlar kendiliğinden basıyor? Eğer QWERT gibi üst satırlar ise oradaki yolda temassızlık vardır.

Geri
Yukarı