Çözüldü Klavye takıldığında sistem " USB aygıtı tanınmadı/bozuk olabilir hatası" veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alicnkl

Zeptopat
Merhabalar ASUS TUF laptopumda harici bir klavye kullanmaktayım. Fakat son zamanlarda klavyemi bağladığım zaman bazen ışıkları yanmasına rağmen hiçbir tuşu çalışmıyor, bazen bağladıktan sonra ışıkları gidiyor ve USB aygıtı tanınmadı bozuk olabilir uyarısı çıkıyor. Bu sorunları klavyemi çıkarıp takarak çözebiliyorum. Fakat bu durumlar cihazıma ve USB portlarına zarar verir mi acaba?
Zarar verebilirse kullanmayı bırakacağım.
Ek olarak klavyemi tamir etmem mümkün mü acaba?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Not: Forumda yeniyim bir hata yaptıysam şimdiden kusura bakmayın.

Çözüm
USB portunu bozacağını zannetmiyorum. Dediğiniz gibi klavyede sıkıntı gözüküyor.
Dikkatli bir şekilde yaparsanız bir şey olmaz. Sorunu bulmaya çalışalım. Tüm USB portlarda bu durum geçerli mi?

Tamamdır hocam. Klavyede de sıkıntı olabilir. USB güç seçeneklerini değiştirip deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır hocam. Klavyede de sıkıntı olabilir. USB güç seçeneklerini değiştirip deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim. Sorunun klavyede olduğundan eminim çünkü 4 senelik klavyem. Bu videodaki işlem cihaza zarar verir mi acaba? Pek anlamıyorum ondan soruyorum.

Teşekkür ederim. Sorunun klavyede olduğundan eminim çünkü 4 senelik klavyem. Bu videodaki işlem cihaza zarar verir mi acaba? Pek anlamıyorum ondan soruyorum.
Hayır hocam. Zarar vermez. İsterseniz kapatabilirsiniz. Bu ayar açıkken de tanımıyorsa bağlı olan cihazda hata aramak gerekir.

Hayır hocam. Zarar vermez. İsterseniz kapatabilirsiniz. Bu ayar açıkken de tanımıyorsa bağlı olan cihazda hata aramak gerekir.

Teşekkür ederim deniyorum. Geri dönüş yapacağım.
Hocam çözümü denedim ama yine de aynı sorun oldu. Klavyemde sorun var kesin olarak. Klavyeyi böyle kullanırsam cihaza zarar verir mi acaba? USB portunu falan bozma durumu veya anakarta zarar verme durumu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB portunu bozacağını zannetmiyorum. Dediğiniz gibi klavyede sıkıntı gözüküyor.

Çözüm
Yardımlarınız için teşekkür ederim. O zaman böyle kullanmaya devam edeceğim.
Ek bir sorum olacak klavyeyi tamir etme şansım var mı acaba? Bilginiz var mı bu konuda?
Biraz zor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı