Klavye tuşları algılamıyor

hiutku

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Klavyemde bazı tuşlar bazen basmıyor arkadaşlar. CSGO'da özellikle inanılmaz tilt oluyorum bu duruma. A tuşuna bastığımda bazen geç algılıyor veya hiç basmıyor. Bazen iki defa yazıyor o harfi. Sorunu anlayamadım, yardımınıza ihtiyacım var. :)

Geç algılama olayı genelde klavye kontrolcüsüyle alakalıdır. Membranlı klavyelerde olan bir durumdur. Bazı tuşlar birbirini bloke eder veya gecikmeye sebep olabilir. Diğer ihtimal de bilgisayarın işlemcisiyle alakalı olmasıdır. İşlem yükü fazlaysa, yazdığınız veya girdiğiniz komutlar geç algılanır.

Gerçek mekanik klavyede bloke olayını yaşamazsınız. Oyuncuların tercih etme sebeplerinden biri gecikmesinin düşük olmasıdır, diğeri ise blokaj olayının olmamasıdır.

Geç algılama olayı genelde klavye kontrolcüsüyle alakalıdır. Membranlı klavyelerde olan bir durumdur. Bazı tuşlar birbirini bloke eder veya gecikmeye sebep olabilir. Diğer ihtimal de bilgisayarın işlemcisiyle alakalı olmasıdır. İşlem yükü fazlaysa, yazdığınız veya girdiğiniz komutlar geç algılanır.

Gerçek mekanik klavyede bloke olayını yaşamazsınız. Oyuncuların tercih etme sebeplerinden biri gecikmesinin düşük olmasıdır, diğeri ise blokaj olayının olmamasıdır.

En iyi cevabı haketmiş bunun üstüne konuşmak saygısızlıktır. :)

Hocam pekala bu sorunu nasıl giderebilirim klavyem mekanik klavye.

En iyi cevabı yazan arkadaş zaten çözümünü de söylemiş dostum. Eğer bilgisayarına güveniyorsan işlemcini değiştirmek değil de klavyeni değiştirmek yani mekanik klavyeye geçmek senin için iyi olur.

Bro klavyem zaten mekanik. Herhangi bir aksamında problem olamaz mı, tamir edemez miyim?

Klavyenizin temizliği de söz konusu. Tuş aralarında çok kir varsa algılamayı geciktirebilir.

Tuş aralarındaki kirden ziyade klavyenin içinde bulunduğu PCB'de sıkıntı olması muhtemel büyük ihtimalle oradaki yolllarda bir sıkıntı olabilir içine bir şey döküldüyse veya çok kirlendiyse olabilir. Veya Switch'lerin içindede bir sıkıntı olabilir buradan söylemek zor.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    6,5 KB · Görüntüleme: 71

Geri
Yukarı