Klavye tuşları yanlış basıyor veya çalışmıyor

Baş-ül Adam

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Forumdaki bu konudan Laptop'umun BIOS'unu güncellemiştim:

@Murat5038 hocamızın söylediği adımları uyguladıktan sonra klavyemde sıkıntılar olmaya başladı. Bazı tuşlar çalışmıyor ya da tuş atanmamış, çalışanların da bazıları yanlış basıyor. Bu sorunu yaşayan bazı arkadaşlarımız da olmuş. Ama düzelten birini görmedim. Aslında klavye benim için çok da önemli değil ama klavyemdeki fn+F11 tuşuyla Wi-Fi kartım aktifleşiyor. Tuşlar kayıp olduğu için Wi-Fi'ı kullanamıyorum. İlk BIOS sürümünü bulabilir misiniz veya BIOS üzerinde klavye tuşlarımı nasıl düzenleyeceğimi söyleyebilir misiniz?

Ayrıca BIOS güncelledikten sonra sıkıntı yoktu. Murat hocamızın adımlarını takip edeken BIOS güncellemesi sonrasında BIOS'u default yapmam gerektiğini gördüm. Default yaptıktan sonra klavye düzeni gitti.

Son düzenleme:
Fn+num lock veya Windows tuşuna basılı tutarken num lock tuşuna basmayı deneyin.

Hocam klavye tipinin doğru seçili olduğundan emin misiniz? Ayarlardan Türkçe Q olup olmadığını bi' kontrol edin derim.
Sorun Windows veya kullandığım işletim sistemlerinde değil. Direk BIOS üzerinde. Dediğim gibi Fn tuşu başka bir tuş olarak atanmış. BIOS bulabilirsem sorunum düzelebilir sanırım.

Hocam sadece başlıgı okudum 1 klavye türkçemi 2 klavye su teması olmuş olabilir veya sıvı
3 driverlı klavye ise driver güncelleyin veya tuşların üzerinde farklı işaretler var onlar ile deneyin veya eski BIOS'u geri yükleyin başka klavye takınca oluyor ve düzelmiyor ise sistemi geri yükleyebilirsiniz.

Hocam sadece başlıgı okudum 1 klavye türkçemi 2 klavye su teması olmuş olabilir veya sıvı
3 driverlı klavye ise driver güncelleyin veya tuşların üzerinde farklı işaretler var onlar ile deneyin veya eski BIOS'u geri yükleyin başka klavye takınca oluyor ve düzelmiyor ise sistemi geri yükleyebilirsiniz.
1,2 ve 3 önem teşkil etmeyen durumlar. Ben de eski BIOS'umu arıyorum. Ama bir türlü bulamadım. Harici klavyeyle sorunsuz çalışıyor. Laptop'un ana klavyesinde sıkıntı.

1,2 ve 3 önem teşkil etmeyen durumlar. Ben de eski BIOS'umu arıyorum. Ama bir türlü bulamadım. Harici klavyeyle sorunsuz çalışıyor. Laptop'un ana klavyesinde sıkıntı.

Hocam bilgisayarınız markası ne ise sitesine girin marka model yazın orada bütün adan Z kadar her şey var eski bir tarihinkini yükleyin.

Hocam bilgisayarınız markası ne ise sitesine girin marka model yazın orada bütün adan Z kadar her şey var eski bir tarihinkini yükleyin.
Sorun şu ki sitesinde bile bu Laptop'u ürettikleri yazmıyor. Resmen ürünlerini reddetmişler. 😄 Sanırım kimse ürünlerinden memnun değil. Bir tek anakartın modelinden yola çıkabilirdim ama yazınca da BIOS ile ilgili bir seçenek çıkmıyor.

Geri
Yukarı