Klavye tuşu gacırdaması nasıl çözülür?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Şu tuşları nasıl temizleyebilirim? Ne yapsam gacırtı geçmedi. Neyle temizlememi önerirsiniz? Mekanik olmayan tuşlarda buna çözüm yok mu?

20211216_180954.jpg

Midem bulandı gercekten. İlk önce tuşları cıkartın ve bir kabın icine koyun. Sonra tuşları cıkmış halde klavyeyi islak mendil ile silin. Tuş aralarını silmek için kulak pamuğunu islak mendile sarıp silin. Sonra tuşları alıp mutfağa gidin sıcak suyu acın deterjan döküp tuşları karıştırın. Yağları pislikleri atacak sonra sıcak su ile deterjanı atmasını sağlayın fön makinesi ile klavyenin arasını da calıştırıp yapın ve klavyeyi ters cevirip arkasından hafifce vur. Dökülmeyen kırıntılar dökülecektir.

1639859064140.png

Bir klavye böyle olduysa zaten direkt cöpe atın. Temizlenmesi zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
miğdem bulandı gercekten ilk önce tuşları cıkartın ve bir kabın icine koyun sonra tuşları cıkmış halde klavyeyi islakmendil ile silin tuş aralalarını silmek icin kulak pamuğunu islakmendile sarıp silin sonra tuşları alıp mutfağa gidin sıcak suyu acın deterjan döküp tuşları karıştırın yağları pislikleri atacak sonra sıcak su ile deterjanı atmasını sağlayın fön makinesi ile klavyenin arasınıda calıştırıp yapın ve klavyeyi ters cevirip arkasından hafifce vur dökülmeyen kırıntılar dökülecektir

Kesinlikle bunları uygulamalısın. Hatta 2 3 sefer tekrar etmelisin.

Ben tuşları söküp, deterjanlı suya atıyorum. 5 dakika falan bekletiyorum, bekleme esnasında da klavyeyi ıslak mendille siliyorum. Eğer çok tozluysa ilk önce saç kurutma makinesi tutun.

Midem bulandı gercekten. İlk önce tuşları cıkartın ve bir kabın icine koyun. Sonra tuşları cıkmış halde klavyeyi islak mendil ile silin. Tuş aralarını silmek için kulak pamuğunu islak mendile sarıp silin. Sonra tuşları alıp mutfağa gidin sıcak suyu acın deterjan döküp tuşları karıştırın. Yağları pislikleri atacak sonra sıcak su ile deterjanı atmasını sağlayın fön makinesi ile klavyenin arasını da calıştırıp yapın ve klavyeyi ters cevirip arkasından hafifce vur. Dökülmeyen kırıntılar dökülecektir.

Eki Görüntüle 1245655

Bir klavye böyle olduysa zaten direkt cöpe atın. Temizlenmesi zor.

Bunu nasıl çıkartabilirim altında LED var zaten çıkartır mış hali böyle.
@Rodok Nişancısı

Yeni konular

Geri
Yukarı