Klavye ve fare ağır çalışıyor

4shiex

Centipat
Daha fazla  
Klavye ve fare hareketlere çok geç tepki veriyor ve donuyor. Güvenli modda başlatınca herhangi bir sorun olmuyor. Virüs taraması yaptım, virüs de bulunmadı. Sistem geri yükleme için yükleme noktası da yok. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcindeki yük durumunu ve sisteminin ısı değerlerini kontrol eder misin? Genelde CPU çok ağır bir yükte olunca benim de başıma gelebiliyor. LAG dediğimiz olay oluyor yani sistem yükü nedneiyle.

Çakışan sürücüler ve programlar olabilir. SSE3 ile Realtek sürücüleri Arctis 3 2018 versiyonu için böyleydi mesela. Önce sürücülerinizin güncelliginden emin olun, daha sonra bu sorun basladığından bu yanaki zamanda yüklediğiniz uygulamaları silip teker teker kontrol edin.

Çözüm olur veya olmaz ama bir denememte fayda vardır.

İşlemcindeki yük durumunu ve sisteminin ısı değerlerini kontrol eder misin? Genelde CPU çok ağır bir yükte olunca benim de başıma gelebiliyor. LAG dediğimiz olay oluyor yani sistem yükü nedneiyle.
Kullanım bu şekilde. Arkada hiçbir şey açık değil ve çok dalgalı gidiyor

Dosya Ekleri

• IMG_20220721_113439.jpg
    IMG_20220721_113439.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 17
Doğru USB girişine taktın mı diye bakar mısın? Ben yanlışa takmışım az önce fark ettim. 2.0 - 3.0? Başka tarafa tak veya Çoklayıcı al. Başkada bilmiyorum :)

Doğru USB girişine taktın mı diye bakar mısın? Ben yanlışa takmışım az önce fark ettim. 2.0 - 3.0? Başka tarafa tak veya Çoklayıcı al. Başkada bilmiyorum :)
Laptop'un touchpad'i de aynı şekilde çalışıyor

Çakışan sürücüler ve programlar olabilir. SSE3 ile Realtek sürücüleri Arctis 3 2018 versiyonu için böyleydi mesela. Önce sürücülerinizin güncelliginden emin olun, daha sonra bu sorun basladığından bu yanaki zamanda yüklediğiniz uygulamaları silip teker teker kontrol edin.

Çözüm olur veya olmaz ama bir denememte fayda vardır.
Bakınca cevap yazacağım, teşekkür ederim

Boştayken CPU'nun böyle pik yapması iyi değil. Arka planda alışan uygulamalarını kontrol et. Başlangıç sekmesinden sistem başlangıcında gerekli olmayan programları devre dışı bırak. Bir de CPU kullanımına göre açık olan programları bir sırala bakalım hangisi o kadar çok CPU tüketiyor.

Geri
Yukarı