Klavye ve fare takılma sorunu!

mey01

Decapat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba,

Bu sorunun çözümü var mı daha önce yanıtlandı mı bilemiyorum. Araştırmaya çalıştım fakat bulamadım.

Şöyle ki Word, Excel gibi programlarda klavyeyi kullanırken hiçbir problem yok.

Fakat oyunlarda, örneğin Point Blank, Zula vb. oynadığım oyuna göre bastığım tuşlar önce normal çalışıyor, 1-2 dakika oynadıktan sonra ise sanki basılı kalmış gibi tepki veriyor. Örneğin e tuşuna bastıysam elimi çektiğim halde adam koşmaya devam ediyor. Shift, W, D, s. Gibi herhangi bir tuşa bastığım zaman hemen bir diğerine basamıyorum, o 3-5 saniye devam ediyor. Kısa basıp çekince sorun olmuyor ama 2-3 saniye basılı tutup çekersem 7-8 saniye o etki devam ediyor. Uzun süre bu şekilde oyuna devam edince de bilgisayarın anakartından ses geliyor.

Diğer bilgisayarlarda düzgün çalışan farklı klavyeler denedim, aynı sorun ve sanırım sorun klavyeden değil. Örneğin şu an bunları yazarken hiçbir problem yaşamıyorum fakat oyuna girdiğim zaman denediğim 2 klavyede de aynı problem. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Yazılımsal mıdır ve nasıl çözülebilir? Önceden böyle bir sorunum da yoktu, bir gün oyun oynarken başladı ve devam ediyor.
Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı