Klavye ve farenin ışığı sistem kapalıyken açık kalıyor

TheOjnan

Hectopat
Daha fazla  
Geçen ay yeni sistem topladım ama ilk günden beri farenin ışığı bilgisayar kapanınca açık kalıyor. Klavyenin ışığı bazen kapanıyor farklı USB portlarına takmayı denedim olmuyor, şalteri kapatınca da açık kalıyor ışığı. Anakart BIOSTAR B450-MH

Geçen ay yeni sistem topladım ama ilk günden beri farenin ışığı bilgisayar kapanınca açık kalıyor. Klavyenin ışığı bazen kapanıyor farklı USB portlarına takmayı denedim olmuyor, şalteri kapatınca da açık kalıyor ışığı. Anakart BIOSTAR B450-MH

İsmini bilmiyorum ama BIOS'tan bir ayar var kapatıyorsunuz YT bakın bulursunuz, ya da sistem kapanınca PSU kapatacaksınız.

Genellikle Advanced USB option gibi bir ayarın altında oluyor. Her anakartta her BIOS'ta farklı yerde olabilir.

USB Configuration diye bir ayar var içine girince.
Legacy USB 3.0 Support var,
Xhcı hand-off var,
Legacy USB Support var.
Üç ayar da bende açık görünüyor acaba bunlardan kaynaklı olabilir mi?

İsmini bilmiyorum ama BIOS'tan bir ayar var kapatıyorsunuz YT bakın bulursunuz, ya da sistem kapanınca PSU kapatacaksınız.

Dostum ama garip şekilde PSU şalterini kapatınca da çalışıyor fare.

Farenin altında kapatma açma düğmeleri oluyor aynısı klavye içinde geçerli onları kapatmayı denedin mi?

Farenin kapatma düğmesi bulunmuyor.

Son düzenleme:
USB Configuration diye bir ayar var içine girince.
Legacy USB 3.0 Support var,
Xhcı hand-off var,
Legacy USB Support var.
Üç ayar da bende açık görünüyor acaba bunlardan kaynaklı olabilir mi?

Dostum ama garip şekilde PSU şalterini kapatınca da çalışıyor fare.

Farenin kapatma düğmesi bulunmuyor.
O zaman PSU kapatınca anakartta hala güç oluyor arkadaşları dediği gibi yaptınız mı bisoatna?

Geri
Yukarı