Klavye ve mouse çalışmıyor

ultraviyole

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
320 GB harddisk Model:HD322HJ
Anakart
G41T-M V:2.0 PCI Express
İşlemci
Intel core 2
Merhaba. Eski model bir kasam var. Kullanılmıyordu. Format atabilmek için klavyeye ihtiyacım vardı ve siparişini verdim, format attım.(Windows 8.1) içerisindeki güncellemeleri yüklemek için Driver Booster kullandım. Program içinde indirilen güncellemeleri kurduktan sonra fark ettim ki yanında 2 uygulama daha indirmiş, birisi VPN programı diğeri ise ismini tam hatırlamıyorum i-top gibi bir şeydi ve Driver Booster'a çok benziyordu. Belki işe yara diye daha fazlasını yapabilir diye onu da başlattım lakin çok uzun sürdü ve ben de onu durdurup kaldırdım. Kaldırdıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadım lakin PC kapatana dek. Sanırım programı durduğum sırada Windows güvenlik güncellemesini indiriyordu ben bunu açıklıyorum çünkü sorunu bununla bağdaştırıyorum. PC tekrar açtığımda ne klavye ne de mouse çalışmıyor. Mouse ve klavye ışıklı. Farenin ışığı sürekli yanıyor yani mouse çalışıyor ama ekranda işaret yok. Klavye ise USB girişine taktığımda ışığı yanıyor ve anında geri sönüyor. Tuşları çalışmıyor. Onun haricinde USB'ye bağlı bir de fan var o çalışıyor diğer tüm girişler gibi. Araştırdım birçok şey yaptım. Klavyesiz BIOS'a girmeye çalıştım başaramadım. PC sorunsuz açılıyor bunu da belirtmek isterim. Tek sorunum anlattığım gibi klavye ve fareye elektrik akımı ulaşıyor ama işlevsellik yok. Bu arada ikisi de yeni ve laptopta sorunsuz çalışıyor. Sizce bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı