Klavyede en iyi Switch nedir?

Gateron Yellow ve Gateron Optical Yellow baya farklı olarak bu arada.
Ben hiç alışamadım Gateron Yellow Switch'e. Çok değişik bir basma hissi var.

Standart linear bir switch gateron yellow aslında, ekstra bir özelliği yok yumuşak basım hissi dışında. Gateron Yellow ve Cherry MX Red/ Gateron Red vs çok yakın birbirine. Optical Yellow denemiş olabilir misiniz? Optik olanlarda actuation point ve basım kuvveti düşük çünkü.
Sence Steelseries'in ve Asus'un çıkardığı yeni anahtarlar nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Baya kötü bence bu switchler, sırf keycap uyumsuzluğu ve modifiye edilemeyecek oldukları için.

Baya kötü bence bu switchler, sırf keycap uyumsuzluğu ve modifiye edilemeyecek oldukları için.
Belki ileride Aliexpress gibi sitelerde bu tip switchlere uygun keycap falan da çıkabilir. Hatta klonları bile çıkar kim bilir, çünkü tasarımını cidden çok beğendim, işlevsel. Tutar belki O zaman cidden denemek isteyeceğim bir switch olur. Modifiye edilebilir belki, disassemble videosuna falan bakmak lazım.

Konu biraz eskimiş ama bence hem hissiyyat hem dayanıklılık olarak kesinlikle Kailh switch benim için en iyi switch dir Chery ile hissiyat farkı kişiden kişiye değişir ama arada 20 milyonluk fark zaten zirveye oynuyordu ki Chery'nin popülaritesi altında ezildi ve en son 2019 da falan varlık gösteriyordu artık tr piyasasında herhangi bir Kailh switche sahip klavye satılmıyor.

Kailh Box White MSI GK50 Elite ve bir kac farkli marka/modelde daha var. Ayrica basim omru 20m 100m vs en son degerlendirilecek ozelliklerden birisi olabilir.

Lenovo Legion K500,
Xtrfy K4,
Bazı mainstream markalar da Kailh üretimi anahtarlar kullandılar/kullanıyorlar. (Razer, Asus, MSI, Logitech)

Kailh Box White MSI GK50 Elite ve bir kac farkli marka/modelde daha var. Ayrica basim omru 20m 100m vs en son degerlendirilecek ozelliklerden birisi olabilir.
İstediği kadar son özellik olsun ben bi telefonun 1/3'ü parasına klavye alıyorsam benim için önemli birde basım hissiyatını deneyip objektif olursan daha iyi anlarsın kardeşim.

Denemedigimi nereden biliyorsun? Su kadarini soyleyeyim hatta ornek vermek acisindan: Cherry MX Red, Gateron Red ve Kailh Box Red switch arasinda switchleri gormeden sadece tusa basarak ayirim yapabilecegini dusunuyorsan gulerim bu iddiana.

Prebuilt klavyeye 1/3 telefon parasi veriyor olman biseyi degistirmez. Switch konusunda iyi yada kotu oldugunu belirleyen basim omrunden cok daha onemli ozellikler var. Konuyla ilgili az biraz ilgin/bilgin olsaydi zaten custom mekanik klavyelerle yada genel olarak mekanik switchlerle ilgilenen neredeyse hic kimsenin ortalikta "300 milyon tus basim omru varmis oh yeah" diye dolasmadigini bilirdin.

Denemedigimi nereden biliyorsun? Su kadarini soyleyeyim hatta ornek vermek acisindan: Cherry MX Red, Gateron Red ve Kailh Box Red switch arasinda switchleri gormeden sadece tusa basarak ayirim yapabilecegini dusunuyorsan gulerim bu iddiana.

Prebuilt klavyeye 1/3 telefon parasi veriyor olman biseyi degistirmez. Switch konusunda iyi yada kotu oldugunu belirleyen basim omrunden cok daha onemli ozellikler var. Konuyla ilgili az biraz ilgin/bilgin olsaydi zaten custom mekanik klavyelerle yada genel olarak mekanik switchlerle ilgilenen neredeyse hic kimsenin ortalikta "300 milyon tus basim omru varmis oh yeah" diye dolasmadigini bilirdin.
Kardeşim benim kullandığım kailh düz red switch ve uzun bi sürede chery kullandım ikiside senin dediğin box değil düz red switchlerdi ve gözüm kapalı 2 sinede basarak ayırırım diğerlerini bilemem zaten bu zamana kadar 2 farklı switch kullandım ve sadece bunların hakkında fikrim ve yine söylüyorum ben Türkiye'de yarım asgari ücrete bir klavye aldım ve bak üstteki yazdığımda da dediğim gibi ''BENİM İÇİN'' basım ömrü önemli bak ''BENİM İÇİN''. Banane custom klavye toplayanlardan veya switch in özelliklerinden. Ben bir switch profesörü değilim veya eminim alacak arkadaşta değil ben 2 ürünüde denemiş biri olarak kendimce farklarını ve yine KENDİMCE artı-eksi lerini söyledim. Ben bir bilgim olup olmadığını da iddaa etmedim sen gelip sidik yarıştırdın devam et kardeşim böyle.

Bir yilin yaklasik 30 milyon saniye oldugunu dusunursek tus basim omrunun ne kadar bos bir kavram oldugunu anlayabilirsin aslinda. Neyse gereksiz uzatmanin anlami yok.

Bir yilin yaklasik 30 milyon saniye oldugunu dusunursek tus basim omrunun ne kadar bos bir kavram oldugunu anlayabilirsin aslinda. Neyse gereksiz uzatmanin anlami yok.
Bak daha gereksiz diyor ya 😄
O zaman ben bilgili birini bulmuşken sorayım bu Msi gk50 elite yi tavsiye eder misin kailh box white switch varmış iyi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı