Klavyede farklı harf sorunu

FFRaNkEr

Centipat
Ü basınca "ü," yazıyor virgül basınca "ilk basta virgül, sonra enter basıyor", silme tusuna sadece 1 kere bıle bassan tüm paragrafı sılıyor ve enter tuşuna basınca da virgul yazıyor.
Yazım hatalarının kusuruna bakmayınız. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun klavyeden olup olmadığını anlamak için ekran klavyesiyle bahsettiğiniz tuşları denemenizi öneriyorum. Hatta mümkünse farklı bir klavye ile test etmeniz lazım. Eğer farklı bir klavye de aynı problemi yaşamıyorsanız muhtemelen tuşların arasına bir şey sıkıştı veya içecek döküldü. İçecek döküldüyse temizlemek için elektronik aletlere özel kimyasallar mevcut.
Ayrıca eklemeliyim ki mekanik klavyede böyle bir durum oluyorsa Switch değişimi gerekiyor. Zamanında Razer marka klavyemde çift basma gibi saçma sapan sorunlar başıma gelmişti.

@Emzik Kendi klavyemde bazen (ayda yılda 1) böyle durumlar olabiliyor. Çift basma tarzı şeyler ya da olası bir şey için klavye ayarlarını sıfırlamak için PC'de bulunduruyorum. Soruna gelirsek tabii ki de sürücü olmadan çalışır ben çalışmaz demedim.

Dün akşam dökdüğünüz sıvı, içeride kuruyarak tuşlar arası kısa devreye neden olmuş olabilir. En masum olasılık da tuşların birbirine yapışması. Tüm tuşları sökün, klavyenizi de fişten çekin. Tüm switchleri su ile durulayın, kurutup tekrar birleştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı