Klavyede ses açma kısma tuşu yok

Bumin7

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Yeni klavye aldım onunda ses açma kısma tuşu yok. Windows 10 kullanıyorum. Acaba klavyenin herhangi 2 tuşuna ses açma kısma atayabilir miyim? Öyle bir özellik var mı ben bulamadım? Yoksa ses açmak ve kısmak için 2 tuşa basmam gerekiyor tuşlar arası mesafe çok yani zor oluyor. Tek tuşla kısayol istiyorum kısarken açarken sesi? Bilen var mı?

3 satırlık Autohotkey scripti ile yapabilirsin istediğin tuşa yada tuş kombinasyonuna seç arttırma yada azaltma kısayolunu. Klavye markası veya modeli farketmez.

Autohotkey Volume Control şeklinde aratabilirsin googleda.

program gibi birşeyi varmı
3 satırlık Autohotkey scripti ile yapabilirsin istediğin tuşa yada tuş kombinasyonuna seç arttırma yada azaltma kısayolunu. Klavye markası veya modeli farketmez.

program gibi birşeyi varmı
ben sornadan gördüm yükleme butonunu pardon

hocam bu program nasıl kullanıyor

Hocam bu program nasıl kullanıyor
Indirdiginizde masaustune sag tikla yapip Yeni -> Autohotkey Script secenegine tiklayin. Onunuze bir dosya cikacak. Sag tiklayip birlikte ac -> Not defteri secenegine tiklayin. Oraya internette buldugunuz makrolari yapistirip kaydedin. Makrolari aktiflestirmek icin dosyaya iki kere tiklamaniz yeterli.

Indirdiginizde masaustune sag tikla yapip Yeni -> Autohotkey Script secenegine tiklayin. Onunuze bir dosya cikacak. Sag tiklayip birlikte ac -> Not defteri secenegine tiklayin. Oraya internette buldugunuz makrolari yapistirip kaydedin. Makrolari aktiflestirmek icin dosyaya iki kere tiklamaniz yeterli.

Code: Select all - Toggle Line numbers

Left::SoundSet, -5
Right::SoundSet, +5
bumu dur hocam o
Makrolari aktiflestirmek icin dosyaya iki kere tiklamaniz yeterli. dediğiniz
ben son kısmı anlamadım az bilmediğim için :)

Evet bu. Iki kere tiklayin demek istedigim sey dosyayi acin yani. Ayrica bu makrolar oyunlardayken de acik olacagi icin sag, sol tuslarina ayarlamak mantiksiz olur. Klavyenizdeki PauseBreak ve ScrollLock tuslarina ayarlamaniz daha mantikli olur.
ben numlock tularının oradaki + - ye atasm olurmu
ben numlock tularının oradaki + - ye atasm olurmu
yani o tuşlar numlock + olarak mı geçiyor manasında birazda

Yeni konular

Geri
Yukarı