Klavyede shift ile fazla tuşa basamama sorunu

Acrux1

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bu gün Fortnite oynuyordum ve daha önceden hiç böyle bir sorun yokken şimdi shift ile aynı anda 2-3 tuşa basamıyorum. Örneğin Fortnite'da shift basarak koşarken build yapamıyorum. Shift+W' ya bassamda bunlarlan birlikte en fazla 1 tuş algılıyor. Önceden böyle değildi. Klavyem biraz eski markası Microsoft Wirelless Multimedia Keyboard 1.1. Sorun sadece Fortnite'da değil her hangi bir yere yazı yazarken de shift ile çok fazla tuşa basamıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Klavyelerde aynı anda en fazla bakılabilecek tuş sayısı sınırı var. Mesela benim klavyemde bu sınır 6. Bir yakınımın klavyesinde 2. Siz de bu sınıra takılmış olabilirsiniz.

Klavyelerde aynı anda en fazla bakılabilecek tuş sayısı sınırı var. Mesela benim klavyemde bu sınır 6. Bir yakınımın klavyesinde 2. Siz de bu sınıra takılmış olabilirsiniz.
Anlatamadım herhalde. Klavye aynıyken önceden böyle bir sorun yoktu. Sorun bu gün yeni olmaya başladı.

Anlatamadım herhalde. Klavye aynıyken önceden böyle bir sorun yoktu. Sorun bu gün yeni olmaya başladı.
Kanka bence eskiden beri vardır ama sen farketmemişsindir. Mesela benim eski klavyemde shift+w+space basılmıyodu hiç farkında değildim saints row 4 oynarken farkettim keyboard test adı altında siteler var bu sitelerden klavyede bakabilirsin hangi tuşlara aynı anda basabildiğine. Sende demişsin zaten eski klavye, insanlar bununla oyun oynamaz günlük işler için yazı yazma vs. diye bazı klavye üreticileri bazı tuşlar için maliyetten tasarruf etmek amacıyla bu tarz şeyler uyguluyolar "gaming" adı altındaki klavyelere bakmak isteyebilirsin.

Kanka böyle bir şey olup bilmemem imkansız. İmkanı yok! Anlatamıyorum galiba eminim adım gibi eminim yani abi olay benim dediğim gibi önceden böyle bir şey yoktu öncedende böyle olsaydı ben Fortnite'da hızlı build yapamazdım merdivenden duvara geçemezdim eskiden merdivenden duvara rahatça geçerken şimdi shift'e basarak koşarken merdivenden veya herhangi bir yapıdan öbürüne geçemiyorum. Bu sadece Fornite'da değil mesela Rust'da oyuna başladığım gibi shift'e basılı tutarak koşarken yerdeki metal ve taş madenlerini alabiliyordum ama artık bu olduktan sonra shift'ten ya elimi çekmem gerekiyor ya da bir kaç defa ard arda basınca işliyor.

Kanka böyle bir şey olup bilmemem imkansız. İmkanı yok! Anlatamıyorum galiba eminim adım gibi eminim yani abi olay benim dediğim gibi önceden böyle bir şey yoktu öncedende böyle olsaydı ben Fortnite'da hızlı build yapamazdım merdivenden duvara geçemezdim eskiden merdivenden duvara rahatça geçerken şimdi shift'e basarak koşarken merdivenden veya herhangi bir yapıdan öbürüne geçemiyorum. Bu sadece Fornite'da değil mesela Rust'da oyuna başladığım gibi shift'e basılı tutarak koşarken yerdeki metal ve taş madenlerini alabiliyordum ama artık bu olduktan sonra shift'ten ya elimi çekmem gerekiyor ya da bir kaç defa ard arda basınca işliyor.
Kankam bi keyboard testing sitesine gir dene bakalım aynı anda basabiliyomusun ki büyük ihtimalle oyunlarda basamıyorsan orada da basamazsın. Yapışkan tuşlarla ilgili bir sorunun olmadığına emin misin? Eğer daha önceden basabiliyosan ve bu sorun daha sonra başına gelmeye başladıysa hiç bilemiyorum klavye darbe falan mı aldı yoksa belki ondandır metal plakanın altında bir plastik oluyor aşırı hassastır eğer darbe aldıysa çatlamış olabilir ama bu çok düşük ihtimal tabi.

Aslında evet klavyeyi temizlemek için geçen vidalarını söküp içini açmıştım ondan olabilir :D . Sorun ondan sonra başlamıştı galiba. Bu arada sitede de aynı sorun var. Klavyenin içini tekrar açsam bir şekilde düzeltebilir miyim acaba ?

Aslında evet klavyeyi temizlemek için geçen vidalarını söküp içini açmıştım ondan olabilir :D . Sorun ondan sonra başlamıştı galiba.
Geçmiş olsun kanka. Ne yalan söyleyeyim aynısı başıma bundan 1 önceki klavye için başıma gelmişti tecrübesizlik işte. O andan sonra daha vida falan sökmüyorum klavye için temizlerken de tüm tuşları çıkartıyorum arka kısmı hiç ellemiyorum korkudan. Zaten ışıkları klavye arasından görünüyordu tuşlardan yansımıyordu kalitesiz mal işte değiştiricektim bahane oldu çalışan parçayı değiştirememe gibi bi takıntım var 😄
edit: Klavyenin içini açsan daha kötü yaparsan hiçbir tuş basmaz büyük ihtimalle ben öyle tecrübe ettim yani belki sen yaparsın bilemem. Bana sorarsan alacağın klavyeyi belirle sonra paranı biriktir. Para hazır olunca aç bi dene eğer yaparsan kullan paran cebinde kalsın ama yapamazsan at çöpe gitsin zaten paran hazır halde.

Son düzenleme:
Aga söktüm vidaları açtım klavyeyi ve shift tuşunun altındaki o plastiğie sertçe bir kaç defa işaret parmağım ile vurdum, üfledim falan derken nedense düzeldi anlamadım :D . Yardımların için teşekkür ederim sonuçta klavyenin içini açmaya sen vesile oldun :D

Aga söktüm vidaları açtım klavyeyi ve shift tuşunun altındaki o plastiğie sertçe bir kaç defa işaret parmağım ile vurdum, üfledim falan derken nedense düzeldi anlamadım :D . Yardımların için teşekkür ederim sonuçta klavyenin içini açmaya sen vesile oldun :D
Rica ederim kanka hayırlı olsun o zaman 😄

Geri
Yukarı