Klavyede sıvı temas sonucu bazı tuşlar basmıyor

Bozuk PC Tuşu

Kilopat
Yer
Klavye
Daha fazla  
Meslek
Harf, sayı yazmak.
Arkadaşlar elimde bayağı bir süredir kullanmadığım SteelSeries Apex RAW model klavye var. Yaklaşık 1 yıl önce çay dökülmesi sonucu klavyenin bazı tuşları çalışmıyordu. O zamanlar içini açmadan fön yardımıyla kurutarak denedim ve tabii çalışmadı. Bende kutusuna kaldırmıştım. Dün aklıma geldi ve tekrar rafından çıkarıp internetten araştırdım. Ve araştırdıklarım sonucu önce ıslak bezle alta eklediğim kısmın katmanlarını sildim.

Inside_of_keyboard2.jpg

Çay lekeleri artık kurumuştu ve bezle lekelerin %95'ini sildim. Ama hala çalışan tuşlar yine çalışıyor, çalışmayan tuşlar yine çalışmıyor. Lekelerin çıkmayan kısmı bu yol gibi olan çizgilerde. Çalışmayınca tekrar söküp kolonya ve saf alkol ile sildim. O lekeler hala duruyor, klavye hala çalışan tuşlar çalışıyor, çalışmayanlar yine çalışmıyor. Yani hiçbir değişim yok. Tabii bu kadar silmeme rağmen yine bir şey değişmeyince ve zaten klavyeden vazgeçtiğim için bu sefer de ekteki devrelerin olduğu kısmı sildim.

Resim9(2).jpg

Ve yine bir şey değişmedi. Çalışan çalışmaya devam ediyor, çalışmayan ise aynı şekilde. Zaten artık klavyeyi gözden çıkardım. Sizce ilk fotoğraftaki kısımdan mı kaynaklı yoksa devrelerin olduğu ikinci fotoğraftaki kısımdan mı? (Bu arada fotoğrafları internetten buldum. Yani fotoğrafları hangi parçadan bahsettiğimi anlatamam diye koydum.) ben hala ilk kısımdan şüpheleniyorum ama ne yapabilirim? Bu arada çay şekersizdi :D.

Dosya Ekleri

• 61d0DSsHQqL._AC_SX450_.jpg
    61d0DSsHQqL._AC_SX450_.jpg
    16,9 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Membrane klavyelerin kurtarilma olasiligi mekanik klavyelere gore daha zor oluyor genelde. Buyuk ihtimalle zamaninda mudahale edilmedigi icin coktan bozulan devreler tamir edilemez hale gelmistir.

Geri
Yukarı