Klavyede tek tuş RGB renk takılması

GkhanKlc

Hectopat
Mekanik klavyemde bugün başıma geldi. Tüm klavyemde beyaz ışık kullanıyorum ama tek tuş lacivert yanıyor. Renk değişimi yaptığımda ise kırmızı ve yeşlil gibi renklerde Switch ışığı direkt kapanıyor. Sanki sadece mavi tonu içeren renklerde çalışıyor ama o da her zaman mavi olarak değil lacivert şekilde çalışıyor. Çalıştığı zaman hep lacivert mavi içermeyen renklerde LED kapanıyor.

Sizce o Switch'deki LED'de bir arıza mı var? Yazılımsal bir program kullanmıyorum. Hiçbir şey yapmadan kendiliğinden olmasıda bir garip geldi.

Üründe budur.

Dosya Ekleri

• 404183838_289198926995440_1418742290532583679_n.jpg
    404183838_289198926995440_1418742290532583679_n.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi LED sağlam ama kırmızı ve yeşil LED patlamıştır. Bu iki renk ve karışımlarını içeren renkler çıkmaz. Sadece mavi tonları çıkar.

O switchin altındaki RGB LED'in sökülüp değiştirilmesi gerekecek.

Mavi LED sağlam ama kırmızı ve yeşil LED patlamıştır. Bu iki renk ve karışımlarını içeren renkler çıkmaz. Sadece mavi tonları çıkar.

O switchin altındaki RGB LED'in sökülüp değiştirilmesi gerekecek.
Hot swap klavye ama LED değişimin Switch gibi kolay bir değişim olduğunu sanmıyorum benim evde yapabileceğim bir şey mi?

Hot swap klavye ama LED değişimin Switch gibi kolay bir değişim olduğunu sanmıyorum benim evde yapabileceğim bir şey mi?
Burada değişecek şey switch değil onun altında kalan ve board üzerine lehimli bir LED. Hot swap olması LED değişiminden önce switchin sökülmesine yardımcı olur o kadar .Muhtemelen SMD LED yada onun gibi sıcak hava tabancasıyla sökülüp takılan bir şeydir. Havya ile olmaz. Bu işten anlayan bir tamirci lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı