Klavyedeki bilek desteği işe yarıyor mu?

ANGUSS

Hectopat
Makaleler
1
Hocam neredeyse tüm yayıncılarda ekipmanlarını tanıtırken bilek destekli klavye görüyorum. Acaba işe yarıyor mu oyun oynarken? Arkadaşlarım olmasa da olur hiçbir işe yaramıyor diyor ama.

Hocam neredeyse tüm yayıncılarda ekipmanlarını tanıtırken bilek destekli klavye görüyorum. Acaba işe yarıyor mu oyun oynarken? Arkadaşlarım olmasa da olur hiçbir işe yaramıyor diyor ama.
Bilgisayar başında çok vakit geçiriyor. Ve klavyeden eliniz kalkmıyorsa bir zaman sonra masayla temas eden yüzeyde nasırlanma olabilir. O yüzden süngerli bilek destekleri mevcut. Ama ben kendimi bildim bileli bilgisayarlarla haşırneşirim ve daha hiç ihtiyaç duymadım.

Eğer klavyenin tuşları yüksekte ise bilek desteği olmadan oyun oynayınca sol bileğim ağrıyor yukarıya doğru bükülmüş olarak kaldığından dolayı. Kalvyenin tuşları alçaksa gerek yok bence.
(Klavye ASUS TUF K3)

Yani bilek desteli klavye alp bilek desteğini kullanmasak boşa mı para vermiş oluruz? Heumrage'e bağış attım dedim "abi bilek desteğini kullanıyor musun?" diye hayır dedi kenarda duruyor dedi.

Yani bilek desteli klavye alp bilek desteğini kullanmasak boşa mı para vermiş oluruz? Heumrage'e bağış attım dedim "abi bilek desteğini kullanıyor musun?" diye hayır dedi kenarda duruyor dedi.
Bazı klavyelerde base ve deluxe modelleri vardır. Deluxe modellerinde genellikle ek olarak bilek desteği olur ve tabiki baz modelini göre daha pahalı olur. Evet teknik olarak boşa para vermiş olursun.

Açıkçası bu tamamen sana bağlı 27 yaşındayım 11 yaşımdan beri evimde bilgisayarım var ve bu yaşıma kadar bilek desteği çok nadir kullanmıştım. Razer'in bilek desteğine geçtim ve gerçekten ihtiyaç olduğuna kanaat verdim, eliniz bileğiniz rahat ediyor.

Geri
Yukarı