Çözüldü Klavyedeki sayılar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uuyanplutonn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar klavyemdeki 6 7 8 9 0 dışındaki sayılar çalışmıyor. Herhangi bir teknik sorun yok, daha önceden de bu sorun olmuştu fakat kendi kendine çözülmüştü. Oyun oynarken birden basmamaya başladı, çözüm nedir?

Bende de aynı durum var t y tuşları F9 F10 sağdaki 1, 3, 4, 5 harici tuşlar basmıyor.(diğer işletim sistemleri de denedim.)
Öncelikler driverlar güncel mi kontrol edin eğer değilse donanımsaldır benim gibi ve klavye değişmesi gerekiyor laptopsa. Ben harici klavye ile çözdüm sorunu.
Bu arada donanımsal olup olmadığını sizde ya da bir arkadaşınızda harici klavye varsa deneyerek öğrenebilirsiniz. Harici klavye sorunsuz çalışıyorsa muhtemelen donanımsal.

Bende de aynı durum var t y tuşları F9 F10 sağdaki 1, 3, 4, 5 harici tuşlar basmıyor.(diğer işletim sistemleri de denedim.)
Öncelikler driverlar güncel mi kontrol edin eğer değilse donanımsaldır benim gibi ve klavye değişmesi gerekiyor laptopsa. Ben harici klavye ile çözdüm sorunu.
Bu arada donanımsal olup olmadığını sizde ya da bir arkadaşınızda harici klavye varsa deneyerek öğrenebilirsiniz. Harici klavye sorunsuz çalışıyorsa muhtemelen donanımsal.

Laptop değil, başka klavye taktığımda da aynı sorun oluşuyor. İşletim sistemi ayarlarından bir şey büyük ihtimalle.

Laptop değil, başka klavye taktığımda da aynı sorun oluşuyor. İşletim sistemi ayarlarından bir şey büyük ihtimalle.

Peki PC'nizin markasına göre kendi sitesinden klavye için gerekli driverları indirip. Şu anda yüklü klavye driverını kaldırıp indirdiğiniz driverı yüklemeyi denediniz mi?

Bilgisiyarım masaüstü laptop değil.
Pardon direk laptop olarak düşündüm.
Bir de sürekli mesaj atıyorum ama ekran klavyesi ile denediniz mi? Windows erişilebilirteki ekran klavyesi ile denediniz mi? Klavye ayarıyla ilgiliyse oradan da olmaz. Mesela klavye dili İngilizce ise ekran klavyesinde "." tuşuna baştıgınızda "/ " yapar normal klavyede.
Sorun ayarlara ilgiliyse ekran klavyesinde de aynı tuşa basmamalı😕

Son düzenleme:
Pardon direk laptop olarak düşündüm.
Bir de sürekli mesaj atıyorum ama ekran klavyesi ile denediniz mi? Windows erişilebilirteki ekran klavyesi ile denediniz mi? Klavye ayarıyla ilgiliyse oradan da olmaz. Mesela klavye dili İngilizce ise ekran klavyesinde "." tuşuna baştıgınızda "/ " yapar normal klavyede.
Sorun ayarlara ilgiliyse ekran klavyesinde de aynı tuşa basmamalı😕

Ekran klavyesiyle yazılıyor fakat kendi klavyemde 6 7 8 9 0 harici sayılara basılmıyor.
Sorun çözüldü, merak edenler için;

Yatmadan önce başlat seçeneğinden "Güncelleştir ve kapat" seçeneğine tıkladım, bilgisiyar açıldığında tüm tuşlar çalışıyordu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı