Klavyeden düşen plastik ne işe yarıyor?

sentinel214

Decapat
Daha fazla  
Klavyemin arka kapağını açtığımda böyle bir plastik düştü. Bu nedir ve ne işe yarar?

17136759844161244194115328342047.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye ne? Arka kapak nerede? Kapağın fotoğrafı var mı? İlk görünce unplugger gibi durdu ama uçları yok.

Klavyemin arka kapağını açtığımda böyle bir plastik düştü. Bu nedir ve ne işe yarar?

Eki Görüntüle 2174388

Bu, membran klavyelerde fleksi gibi ince bir zar yüzeyi anakarta sıkıştırma için kullanılan bir kilit veya sıkıştırıcıdır. Bu olmadan klavye yüksek ihtimalle çalışmaz. Onu yeniden yerine takın. Klavyenin anakartına bağlanan zar yüzeyin sıkıştırıcısı o.

1713685251399.png

@sentinel214
İyi taktığınızdan emin olun, aksi halde takamazsanız sürekli klavyeyi yeniden sökmek zorunda kalacaksınız. Zar dediğim fleksideki uçların da anakarta değmesi gerekiyor.

İşe yaradığında veya yaramadığında mutlaka geri dönüş yapın 🙂.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu, membran klavyelerde fleksi gibi ince bir zar yüzeyi anakarta sıkıştırma için kullanılan bir kilit veya sıkıştırıcıdır. Bu olmadan klavye yüksek ihtimalle çalışmaz. Onu yeniden yerine takın. Klavyenin anakartına bağlanan zar yüzeyin sıkıştırıcısı o.

Eki Görüntüle 2174417

@sentinel214
İyi taktığınızdan emin olun, aksi halde takamazsanız sürekli klavyeyi yeniden sökmek zorunda kalacaksınız. Zar dediğim fleksideki uçların da anakarta değmesi gerekiyor.

İşe yaradığında veya yaramadığında mutlaka geri dönüş yapın 🙂.
Hocam yardımınız için sağolun, genede çalıştıramadım.

Hocam yardımınız için sağolun, genede çalıştıramadım.
Hocam 2 tane fleksi uçları var,onları iyice taktığından emin ol.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodan yardım alabilirsin belki.

Geri
Yukarı