Klavyeden Girilen Tam Sayının Kaç Basamaklı Olduğunu Bulan C Programı

Hebun

Hectopat
Daha fazla  
Bir öğrencinin hayatını kurtabilirsiniz bu sorularla lütfen en sade ve kısa bir şekilde çözümleri bekliyorum...

1- Klavyeden girilen bir Tam sayının kaç basamaklı olduğunu bulan C programını yazınız.
2- Kullanıcıdan N tane sayı girmesi isteniyor bu sayılar içersinde kaç tane pozitif girildiğini bulup ekrana yazacak C programının kodlarını yazınız.

Senin bulman daha iyi ancak ben 1. soruyu yapacağım çünkü onun için ayrı bir fonksiyon var belki bulamayabilirsin. Ama 2. soruyu internet üzerinden nasıl yapılacağını nasıl bir mantığının olduğunu kolaylıkla bulabilirsin.
Kod:
#include <stdio.h>
#include <conio.h>
#include <locale.h>
#include <string.h>

int main(){
    setlocale(LC_ALL,"");
    char cumle[500];
    printf("Sayı giriniz:");
    gets(cumle);
    int i=0;
    int j=strlen(cumle);
    printf("Girilen sayının uzunluğu:%d",j);
    getch();
    return 0;
}

Bir öğrencinin hayatını kurtabilirsiniz bu sorularla lütfen en sade ve kısa bir şekilde çözümleri bekliyorum...

1- Klavyeden girilen bir Tam sayının kaç basamaklı olduğunu bulan C programını yazınız.
2- Kullanıcıdan N tane sayı girmesi isteniyor bu sayılar içersinde kaç tane pozitif girildiğini bulup ekrana yazacak C programının kodlarını yazınız.

1. soruyu cevaplamışlar bende 2. soruyu cevaplayayım:

N tane sayıyı alın array'de tutun daha sonra array içerisinde gezin.
Gezme işlemi şu şekilde olur, for döngüsüyle i değişkenini, 0'dan array'in boyutuna kadar arttırın.
Sonrada döngü içerisinde array'in i indeksini çağrın ve 2 ile modunu alın(mod alma:%). Eğer mod alma işleminin sonucu 0 ise o sayı çiftdir. j değişkeni oluşturursunuz başta ve bu döngü içerisindeyken sayı çift ise j=j+1 yaparsınız ve döngü sonunda da j'yi yazdırırsınız.

Umarım yararlı olmuştur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı