Klavyeden sökülen kart PCB kartı mı?

Fatihho0

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. G27 direksiyon setim için evde el freni yapmaya çalışıyorum ve PCB kartından yapılan bir video var ve adam klavyeden skötüğü PCB kartı ile yapıyor bende de eski bir klavye vardı ve içini açıp çıkarttığım kart bu bu kart PCB kartı mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-08-16 at 18.44.50.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-16 at 18.44.50.jpeg
    152 KB · Görüntüleme: 47
Evet, PCB kartı devre kartı demektir. Açılımını da biliyordum ama unuttum. B nin board olduğu hatırlıyorum :D. Yalnız bu aradığınız PCB mi onu bilemem.

Buna cevap verebilmem için kaynağınıza bakmam lazım. Bilmiyorum nasıl olur, el freni nasıl çalışır g27 için, normalde nasıl bir çalışma mantığı var devre için vs. vs.

Klavyenin içinde başka kart yok zaten. PCB yani "Printed Circuit Board", baskılı devre kartı.
Teşekkür ederim hocam videoda anlayamadığım bir kısım var eğer yasak değilse linki size paylaşsam eğer anlarsanız bana açıklayabilir misiniz?

Buna cevap verebilmem için kaynağınıza bakmam lazım. Bilmiyorum nasıl olur, el freni nasıl çalışır g27 için, normalde nasıl bir çalışma mantığı var devre için vs. vs.
Hocam G27'den bağımsız bir şekilde USB ile çalışacak.

Yasak mı bilmiyorum her ihtimale karşın özelden de atabilirsiniz. Şu an vaktim yok en geç akşama size dönmüş olurum umarım

Yasak mı bilmiyorum her ihtimale karşın özelden de atabilirsiniz. Şu an vaktim yok en geç akşama size dönmüş olurum umarım
Hocam özelden yolluyorum zaten 56 saniye şimdiden teşekkürler.
Bu arada anlayamadığım kısım 18. saniyede "A and B Trigger Keys" kısmı

Özelden nasıl atacağımı bulamadım risk alıp linki paylaşıyorum umarım yasak değildir.
https://www.youtube.com/watch?v=e7nMtwbWD6g&list=WL&index=5

Evet, PCB kartı devre kartı demektir. Açılımını da biliyordum ama unuttum. B nin board olduğu hatırlıyorum :D. Yalnız bu aradığınız PCB mi onu bilemem.
Printed Circuit Board yani Baski Devre Karti demektir.
Hocam özelden yolluyorum zaten 56 saniye şimdiden teşekkürler.
Bu arada anlayamadığım kısım 18. saniyede "A and B Trigger Keys" kısmı

Özelden nasıl atacağımı bulamadım risk alıp linki paylaşıyorum umarım yasak değildir.
https://www.youtube.com/watch?v=e7nMtwbWD6g&list=WL&index=5
YouTube degil ama ozelden yollamak yasak.

El freninin bastigi tusu bulup basit bir Arduino ile de yapabilirsiniz. Klavye yoluyla nasil olacak bilmiyorum.

A b dediği noktayı anlamak in devrenin üzerine ya da şemasıma bakmak gerekli. Yaptığı şey herhangi bir tuşa switch (anahtar) bağlayarak o tuşun klavyeden basıldığını simüle etmek switch ile. Mantığı çok basit ama sadece mantığı :)

YouTube degil ama ozelden yollamak yasak
Kuralları bilmeyince:/, bir ara detaylı bir şekilde kuralları okumam lazım. Aslında okumuştum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı