Klavyemin tuşları kurumuş mudur?

Advocate

Hectopat
Merhaba. Geçtiğimiz gece 23:00 civarlarında SteelSeries Apex 7 klavyemin tuşlarını söküp sabunlu suda yıkadım ve tuşları kuruması için bir bezin üzerine serdim, 1-1.5 saat bu şekilde kuruttuktan sonra her tuşun içini peçete ile iyice kuruladım. Switch'lere oturan + kısmındaki yerin içine kadar peçeteyi incelterek sokup kuruttum, ardından 8 saat civarı bir daha bezin üstünde beklettim. Şu an yıkadıktan sonra tam 13 saat civarında bir süre geçti, tuşların içi tamamen kurumuş mudur? Saç kurutma makinesiyle sıcak hava tutmalı mıyım? Herhangi bir zarar verir mi?

Ufak bir fırça tarzı bir şey ile temizleseniz daha iyi olurdu bence.
Nasıl yani? Klavyeyi alalı 2 sene oluyor, tuşlar artık çok pisti, yıkamam gerekiyordu. Yıkadıktan sonra tamamen kurutmak gerekiyor, o yüzden sordum kurumuş mudur diye.

Saç kurutma makines ile kurutsan peçeteyle uğraşmana gerek kalmazdı son kez bir kurut.
Herhangi bir zarar vermez değil mi tuşlara? Eritme vesaire.

Nasıl yani? Klavyeyi alalı 2 sene oluyor, tuşlar artık çok pisti, yıkamam gerekiyordu. Yıkadıktan sonra tamamen kurutmak gerekiyor, o yüzden sordum kurumuş mudur diye.

Herhangi bir zarar vermez değil mi tuşlara? Eritme vesaire.

Çok fazla tutmazsanız sorun olmaz.

Şu sıcaklarda kurumuştur büyük ihtimalle. Tuşları takmadan tek tek içine kulak çubuğu sokun ıslak olanları ayırt edebilirsin. Bence 1 gün daha beklemene gerek yok.

Aman hocam abartmayın ha klavye dandik ise hemen eririyiverir.
Yani klavyem ortalamanın üstünde olduğunu düşünüyorum. Steelseries apex 7 tuşları sıcak hava tutmayla erimez gibi geliyor. Deneyeyim.

Şu sıcaklarda kurumuştur büyük ihtimalle. Tuşları takmadan tek tek içine kulak çubuğu sokun ıslak olanları ayırt edebilirsin. Bence 1 gün daha beklemene gerek yok.
Her tuşu takmadan önce hızlıca 1-2 saniye sıcak hava tutup takmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı