Klavyenin ortasına bastırdığım zaman ekran aşırı kararıyor

Tuhoiisa

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
intel hd 4400, amd r7 m265
Anakart
insyde h20
İşlemci
i5 4200U
Geçen günlerde fark ettim böyle klavyenin ortasına yakın tuşlara mesela "j" bastığımda ekran tamamen kararma noktasına geliyor ilk başta komple gidiyor sanmıştım ama kararıyor sadece ekran kartıyla alakası olabilir mi yoksa sadece ekran mıdır?

Birkaç nedeni olabilir. Ekran kartı veya ekranın kendisiyle ilgili bir sorun olabilir. Ayrıca, klavyenizdeki bir tuşun arızalı olması da mümkündür. Sorunu daha iyi anlamak için bilgisayarınızın marka ve modelini bilmem gerekiyor. Ayrıca, bu sorunun ne kadar sıklıkla meydana geldiğini ve hangi uygulamaları kullanırken meydana geldiğini de söylerseniz, daha net bir cevap söyleyebilirim.

Birkaç nedeni olabilir. Ekran kartı veya ekranın kendisiyle ilgili bir sorun olabilir. Ayrıca, klavyenizdeki bir tuşun arızalı olması da mümkündür. Sorunu daha iyi anlamak için bilgisayarınızın marka ve modelini bilmem gerekiyor. Ayrıca, bu sorunun ne kadar sıklıkla meydana geldiğini ve hangi uygulamaları kullanırken meydana geldiğini de söylerseniz, daha net bir cevap söyleyebilirim.

Herhangi bir uygulamada değil normal masaüstünde dursam bile tam böyle orta tarafa bastırınca karariyor çektiğim zaman anında geri eski haline donuyor marka model Packard Bell TE69hw herhangi bir sıklığı yok her bastığımda oluyor.

Bu sorunun nedeni hem ekran kartı hem de ekranla ilgili olabilir. Klavye üzerindeki bir tuşa bastığınızda ekranın kararmasına neden olan birkaç farklı olası sebep vardır.

Birinci olasılık, klavyenizde bir güç tuşu olmasıdır. Bazı dizüstü bilgisayarlarda, güç düğmesine benzer bir tuşa yanlışlıkla bastığınızda ekran kapanabilir. Bu tür bir durumda, klavyenizdeki güç düğmesinin nerede olduğunu kontrol etmeniz ve yanlışlıkla basmaktan kaçınmanız önemlidir.

İkinci olasılık, klavyenizde bir Fn tuşu ve bir fonksiyon tuşu kombinasyonu kullanılarak ekranın karartılmasıdır. Bu tür bir işlev, bazı dizüstü bilgisayarlarda mevcuttur ve birçok kullanıcı, yanlışlıkla Fn tuşuna basarak ekranlarını karartabilirler. Bu durumda, Fn tuşuna basılı tutarak ve ardından fonksiyon tuşunu kullanarak ekranın parlaklığını artırabilirsiniz.

Üçüncü bir olasılık, ekran kartı sürücülerinde veya yazılımında bir sorun olmasıdır. Bazı durumlarda, güncellenmemiş veya bozuk ekran kartı sürücüleri, ekranın kararmasına veya donmasına neden olabilir. Bu tür bir durumda, ekran kartı sürücülerinizi güncellemeyi veya yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Son olarak, ekranınızın kendisinde bir sorun olabilir. Bu tür bir durumda, ekranınızın tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.

Bu sorunun nedeni hem ekran kartı hem de ekranla ilgili olabilir. Klavye üzerindeki bir tuşa bastığınızda ekranın kararmasına neden olan birkaç farklı olası sebep vardır.

Birinci olasılık, klavyenizde bir güç tuşu olmasıdır. Bazı dizüstü bilgisayarlarda, güç düğmesine benzer bir tuşa yanlışlıkla bastığınızda ekran kapanabilir. Bu tür bir durumda, klavyenizdeki güç düğmesinin nerede olduğunu kontrol etmeniz ve yanlışlıkla basmaktan kaçınmanız önemlidir.

İkinci olasılık, klavyenizde bir FN tuşu ve bir fonksiyon tuşu kombinasyonu kullanılarak ekranın karartılmasıdır. Bu tür bir işlev, bazı dizüstü bilgisayarlarda mevcuttur ve birçok kullanıcı, yanlışlıkla FN tuşuna basarak ekranlarını karartabilirler. Bu durumda, FN tuşuna basılı tutarak ve ardından fonksiyon tuşunu kullanarak ekranın parlaklığını artırabilirsiniz.

Üçüncü bir olasılık, ekran kartı sürücülerinde veya yazılımında bir sorun olmasıdır. Bazı durumlarda, güncellenmemiş veya bozuk ekran kartı sürücüleri, ekranın kararmasına veya donmasına neden olabilir? Bu tür bir durumda, ekran kartı sürücülerinizi güncellemeyi veya yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Son olarak, ekranınızın kendisinde bir sorun olabilir. Bu tür bir durumda, ekranınızın tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.

Eskiden böyle bir şey olmuyordu o yüzden klavyenin ortasında güç tuşu olmasını geçiyorum 2.si FN tuşuyla normal karartabiliyorum ama benim bahsettiğim kararma bayağı bildiğin ekranı çok zor gorebilecegin kadar kararıyor 3.den emin değilim eve geçince yeniden bir kurmayı deneyebilirim 4.den şüpheleniyorum bende zaten ekranın menteşesi biraz bozuk gibi cevabınız için teşekkür ederim.

Eskiden böyle bir şey olmuyordu o yüzden klavyenin ortasında güç tuşu olmasını geçiyorum 2.si FN tuşuyla normal karartabiliyorum ama benim bahsettiğim kararma bayağı bildiğin ekranı çok zor gorebilecegin kadar kararıyor 3.den emin değilim eve geçince yeniden bir kurmayı deneyebilirim 4.den şüpheleniyorum bende zaten ekranın menteşesi biraz bozuk gibi cevabınız için teşekkür ederim.
Rica ederim. Tuşa basarken altında bir şeyin olup-olmadığını hissedebiliyor musunuz? Yani altında sert bir cisim kalmış gibi hissiyat veriyor mu? Klavyenin kağıt gibi olan mekanizması veya klavyenin anakarta birleştiği kısmı arıza görmüş olabilir. Bu olay olmazdan önce laptop çok ısınıyor muydu?

Rica ederim. Tuşa basarken altında bir şeyin olup-olmadığını hissedebiliyor musunuz? Yani altında sert bir cisim kalmış gibi hissiyat veriyor mu? Klavyenin kağıt gibi olan mekanizması veya klavyenin anakarta birleştiği kısmı arıza görmüş olabilir. Bu olay olmazdan önce laptop çok ısınıyor muydu?

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam sorunu buldum bir önceki bilgisayarın içini acisimda ekranın bağlantı noktasını sökmüştum onu tam oturtmamisim oturttum şu an normal tekrardan teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı