Klavyenin tuşları sürekli karışıyor

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer

ASUS ROG STRIX Scope Deluxe ROG nx red​

Bu klavyeden var, son zamanlarda tuşlar birbirine giriyor, mesela ESC tuşu + tuşuna dönüşüyor, num1 tuşu num3 oluyor. Resetlemedikçe düzelmiyor ama sinirimi bozuyor sürekli yapınca, bugün de printscreen tuşu başka bir tuşla karışmış sanırım ESC. Bunu nasıl düzeltebilirim?

2 günde bir bu hale geliyor, her seferinde farklı bir tuş. Önceden iMace'e takmıştım onda da F tuşuna basınca ""F gibi bir şey yapıyordu, bir tuşla 3 tane karakter basıyordu yani, resetleyince düzelmişti. Sürekli resetlemek istemiyorum, biraz pahalı ve sevdiğim bir klavye böyle sorunlar istemiyorum muhtemelen yazılımsal veya bağlantımla alakalı bir problem.

Anakart ASUS X570 Plus Wi-Fi
Monitör MSI MAG274QRF-QD

Monitöre Klavye, mouse ve kablosuz şarj cihazı bağlı(type-c üzerinden)

BIOS güncel, monitör FW güncel, klavye Armoury Crate yazılımına göre güncel.

Asus armoury create yüzünden default ayarlarda sorun olmuyormuş. Asus flare ile aynı sorunu yaşıyorum.

Diğer kullanıcılar iletişime geçmiş ama ilgilenen yok gibi gözüküyor.

Geçici çözüm, klavyeyi resetleyince sorun düzeliyor. Sadece RGB ayarları gidiyor o kadar. Ben de sıfırlamak için FN + ESC tuşarına basılı tutuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı