Klavyeye Çay Döküldü

Dediklerimi yap ama klavyeye su girmesin dikkat et!
1) Tüm tuşları çıkar su dolu kaba at ve yapışmış şeker filan varsa bıçakla temizle. Tavsiye sıcak su olsun ama çok değil ılıktan biraz sıcak çünkü şeker filan varsa erken çözülecektir.
2) Klavyede eğer şeker filan varsa ıslak bezle temizle.
3) Tuşları sudan erken çıkartma. 30 dakika kalsın
4) Saç kurutma makinesi ile sudan çıkardığın tuşları ve ve klavyeyi iyice kurut.
5) Artık tuşları takıp deneyebilirsin.
Sonucu bekliyorum.

Aynı klavyeyi alacaksınız diye bir şart yok. Daha iyi bir klavye satın alabilirsiniz. Alkol ile temizlemek işinizi görecektir, ancak temizken aldığınız performansı beklemeyin. (y)

Klavyenin bordundaki işlemcisi dökme entegre vardır. Bunun tamirini yapmak demek NASA'da çalışabilirsin demek.
2. si su sıcak ise klavyenin içindeki film erimiş olabilir yada delinme. Garantisi yoksa açıp bakabilirsin. 3.sü tuşların altındaki plastik parçalar erimiş olabilir. Altındaki sert dokunacları yumusamış vs. Heleki sen saç kurutma makinesi kullanmışsın. Büyük ihtimalle film gitti. Borduna zarar geldiğini sanmıyorum. Bu işi yapıyorum kurtarılmayacak tek klavye işlemcisi bozulan klavye :) yedek parçası olduğu sürece.

Dediklerimi yap ama klavyeye su girmesin dikkat et!
1) Tüm tuşları çıkar su dolu kaba at ve yapışmış şeker filan varsa bıçakla temizle. Tavsiye sıcak su olsun ama çok değil ılıktan biraz sıcak çünkü şeker filan varsa erken çözülecektir.
2) Klavyede eğer şeker filan varsa ıslak bezle temizle.
3) Tuşları sudan erken çıkartma. 30 dakika kalsın
4) Saç kurutma makinesi ile sudan çıkardığın tuşları ve ve klavyeyi iyice kurut.
5) Artık tuşları takıp deneyebilirsin.
Sonucu bekliyorum.
kardeşim maalesef olmadı dediğin gibi yaptım. Galiba kısa devre yaptı klavye :( Yeni bir klavye almamız gerekecek

ya zamanında müdahale etmediğimiz için böyle galiba. Çünkü temizlememe rağmen olmadı bu 3. temizliğim bıktım usandım yeni klavye alcam sıkıntıdan patlıyorum artık...

şu an kısa devre yaptığını tam olarak bilmiyorum tahminimce öyle yani

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı