Çözüldü Klavyeye çay döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hakan Yusuf

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 2600 3.40 GHz
AMD Radeon HD 6570
8GB Dual Ram
Windows 10 Pro
Çay soğuktu. Elim çarptı ve bir bardak dolusu çay klavyeye döküldü. Kuruttum fakat Windows tuşuna bastığımda N'ye basıyor, Z tamamen çalışmıyor, A'ya bastığımda a> yazıyor. Ne yapmam lazım?

Çözüm
İçini aç tuşları sabunlu suyla dolu bir kaseye at. Devreleri ve tuşların altında metal varsa izopropil alkolle temizle.
Çay umarım şekersizdir. Önce laptopu kapat ekran 90 derece açık iken laptopu ters çevir ve klavye üstüne içine dökülen çayı emecek bir tane bez koy en azından 3/5 saat ters şekilde dursun hiçbir şekilde açma. Çay şekersiz ve çok abartılı dökülmediyse problem olmaz benimde başıma gelmişti.

İçini açıp iyice kurulayın sonra biraz bekletin düzelirse düzelir. Düzelmezse yenisini almayı gözden çıkarın.

İçini açtım peteğin üstüne koydum ıslaklık kalmadı ama düzelmedi

Çay umarım şekersizdir. Önce laptopu kapat ekran 90 derece açık iken laptopu ters çevir ve klavye üstüne içine dökülen çayı emeyecek bir tane bez koy en azından 3/5 saat ters şekilde dursun hiçbir şekilde açma. Çay şekersiz ve çok abartılı dökülmediyse problem olmaz benim de başıma gelmişti.

Olay laptop klavyesinde olmadı USB klavyede oldu.

Şekerli değilse bir süre sonra düzeleceğini düşünüyorum.

Şeker attım ama karıştıramadan gitti.

İçini aç tuşları sabunlu suyla dolu bir kaseye at. Devreleri ve tuşların altında metal varsa izopropil alkolle temizle.

Deneyeceğim.

Son düzenleme:
İçini açtım peteğin üstüne koydum ıslaklık kalmadı ama düzelmedi.

Olay laptop klavyesinde olmadı USB klavyede oldu.

Şeker attım ama karıştıramadan gitti.

Deneyeceğim.

Bende laptop sanmıştım hocam kusura bakma. Klavye basit iş bozulsada yenisi alınır geçmiş olsun tekrardan 👍

Sizin yorumunuzdan sonra klavyenin içini açtım ve plastik ince katmanlı devre kartını ayırıp kuruttum ve şu an çalışıyor teşekkür ederim yeni klavye almaktan kurtuldum fakat bu sefer de CTRL bazen çalışmıyor çünkü küçük lastik gibi bir şey vardı o şey ısıdan dolayı yerinden attı oynadığı için ara sıra çalışmıyor.

Herkese teşekkür ederim sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı