Klavyeye su dökülmesi sonrası tuş karışıklığı

Vizyon7.10

Decapat
Merhaba arkadaşlar, 1-2 gün önce klavyeme su döküldü ve klavye rastgele tuşlara basmaya başladı. Bende tuşları çıkardım süpürgeyle sildim vs. Hiç bir şey olmadı. Bende bir tanıdığım kişiye verdim o halletti. Her şey, ışıklar vs. çalışıyor. Fakat şöyle bir sorun var, Crtl, Esc, Up tuşu, Right tuşu, P tuşunda çok garip şeyler yaşıyorum. Bakın anlatayım Crtl basınca çalışıyor, fakat böyle sağa tıklamış gibi oluyor (Geri al, yapıştır vs. çıkıyor.) ama çalışıyor, diğer Crtl'den yapınca sağ tık olmuyor direk düzgün çalışıyor. Esc basınca ise mesela normalde Youtube videosunda videodan çıkar ya tarayıcının ayar kısmı geliyor. Yani alakasız yerleri algılıyor. O da çalışıyor. P tuşu ise up ve p olarak görüyor o tuşa basarken yukarı atıyor. Up tuşu ise p ve up olarak algılıyor. Bunları tuş devre dışı bırakmaya algılatınca p tuşunu up olarak görüyor. Sağ (right) tuşu ise Posta açıyor ama YouTube video'da vs. ileri sarabiliyor. Bunu da algılayıcı da denedim ''Right'' yazması gerekirken. ''LaunchMail'' yazdı. Lütfen yardım edin, çok karışık. Neler yapmalıyım?

Klavyenin içeriğini mekanizmasını bilemiyorum ama söküp toplayabilecek yeteneğiniz varsa söküp kontak spreyle her yerine müdahale edin ve bir yere dayayın aktıkça temizlenmeye devam etsin. Kuruyunca kabaca kontrol edin gerekiyorsa işlemi tekrarlayın.
Membranlar tek tek ise dökmemeye özen gösetrin burnunuzdan getirebilir.
Bu işleminde garantisi yok tabi ki ama denenebilir. Kontak spreye para verip kurtaramama durumu göz önünde bulundurulunca yeni klavyede bakılabilir. Gerçi kontak sprey her zaman kullanacağınız bir şey olarak da kenarda durur.

Klavyenin içeriğini mekanizmasını bilemiyorum ama söküp toplayabilecek yeteneğiniz varsa söküp kontak spreyle her yerine müdahale edin ve bir yere dayayın aktıkça temizlenmeye devam etsin. Kuruyunca kabaca kontrol edin gerekiyorsa işlemi tekrarlayın.
Bu işleminde garantisi yok tabi ki ama denenebilir. Kontak spreye para verip kurtaramama durumu göz önünde bulundurulunca yeni klavyede bakılabilir. Gerçi kontak sprey her zaman kullanacağınız bir şey olarak da kenarda durur.
Bu dediğim kişi galiba bundan sıktı, dediğim gibi klavye ve bütün tuşlar çalışıyor sadece böyle garip şeyler oluyor. :D
Acaba bir tuş basılı falan mı kaldı? Ne oldu? ://
Bide dün düzgün böyle şeyler yoktu galiba, hatırlamıyorum yani. Bugün çıktı. Belki zamanla düzelir.

Üzerinden sıktıysa belki her yere nüfus etmemi olabilir gerçi dediğim gibi garanti bir yöntem değil.
Klavyeyi söktüm acaba kayma vs. var mı diye. Taktım yine aynı. Bakın ilginç olan şey şu bütün tuşlar düzgün çalışıyor esc, crtl p, up tuşu da right tuşu da yani video da right tuşuna basınca ilerletiyor, crtl basınca seçiyor ama sağ tıklamış gibi oluyor. fakat şuan right'a bassam mail açıyor. Çok ilginç değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı