Klavyeyi Kasaya Takınca Klavye Algılanmıyor

Daha fazla  
Merhaba bugün eski bilgisayarıma biraz bakım yapıp tekrar kullanmaya karar verdim. Yeni monitör klavye, fare derken güzel bi bilgisayar oluşturdum.

Fakat az önce klavyeyi bilgisayara bağladım ve klavye çalışmıyordu. Çalışmamaktan kastım ps/2 portuna taktığım anda klavyede 1 saniyeliğine ışık geliyor fakat hemen gidiyor ve bir daha gelmiyor klavyeyide kullanamıyorum çalışmıyor.

Port girişlerinde sıkıntı vardır diye düşündüm fakat fareyi takınca fareye düzgün bir şekilde ışık verdiğini ve fareyi çalıştırdığını gördüm. Klavye hatalıdır dedim başka bir klavye ile denedim fakat tekrar aynı sorunla karşılaştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bi pil var önce gücünü kesin sonra kasanın içindeki pili çıkarın 5 sn bekleyin geri takın
Power kablosunu çıkarın yani işlemden önce

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    256 KB · Görüntüleme: 26
Böyle bi pil var önce gücünü kesin sonra kasanın içindeki pili çıkarın 5 sn bekleyin geri takın
Yarın yapacağım, bios pilini çıkarmak işe yarar umarım sonucu paylaşacağım.
Dediğiniz işlemi uyguladım fakat işe yaramadı anakarttan kaynaklandığını düşündüm fakat çözümünü bulamadım şu an bilgisayarcıya gidiyorum her şey için sağolun bu yazımı görüp aynı sorunu yaşayanlar olursa bana ulaşsın sorunu veya bilgisayarcının ne dediğini söyleyebilirim. İyi günler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı