Klima montaj ücreti ne kadar?

150'den asagi kimse takmaz bence :)

Neden takılmasın ortada delme döşeme işçilik yok ki sadece kabloları ana motora bağlayacak ama uzman olması lazım 2 gün sonra mağdur olmakta var.
KliMacı bulun yetkili servis yerine 200 civarı tutar montajı, gaz hakkında bilgim yok.

Klimacı diye bir sürü tamiratçı var ama güven vermiyorlar sağlam iş yapmıyorlar güvenemiyorum bugün gelen 900 TL hesap çıkardı.
Yazlık yer ise 300 400'ten aşağı kimse bakmaz.

Başkentteyim olmazsa kış da taktırabiliriz önemli olan garantili olması 300-400 liralık bir iş yok ki tesisat hazır sadece bağlantı kuracak.

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle evinizde boru tesisatı var ise ve boruların ağızları kapatılmadan uzun süre kalmışsa içerisine toz su veya böcekler yuva yapmış olabiliyor. Böyle bir durum varsa öncelikle tesisatın azot ile temizlenmesi gerekir böyle bir durum yoksa direk takılabilir.
Sizin klimanız ile duvarda bulunan boruların çapları tutmuyor ise kaynak yapılıp boru çapları değiştirilmelidir.
Altyapı olan yerlerde klima takmak diğerine göre daha zordur biraz da ustalık gerektirir.
Sizin kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş değildir en azından havşa takımı boru kesme gibi temel aletlere ihtiyacınız vardır.
Klimanız sökülürken bir uzman tarafından söküldüyse gazı kaçmamıştır ve yeniden montaj yapıldığında gaz ihtiyacı olmaz.
Yaz sezonun da herkes klimacı oluyor bu tip adamlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Ortalama montaj ücreti malzeme hariç 250-300 TL arasında olacaktır.
Ayrıca 50-100-150 TL'ye takan varsa tüm klima işlerimi onlara yönledirebilirim en azından uğraşmadan daha çok para kazanabilirim.

Merhaba öncelikle evinizde boru tesisatı var ise ve boruların ağızları kapatılmadan uzun süre kalmışsa içerisine toz su veya böcekler yuva yapmış olabiliyor. Böyle bir durum varsa öncelikle tesisatın azot ile temizlenmesi gerekir böyle bir durum yoksa direk takılabilir.
Sizin klimanız ile duvarda bulunan boruların çapları tutmuyor ise kaynak yapılıp boru çapları değiştirilmelidir.
Altyapı olan yerlerde klima takmak diğerine göre daha zordur biraz da ustalık gerektirir.
Sizin kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş değildir en azından havşa takımı boru kesme gibi temel aletlere ihtiyacınız vardır.
Klimanız sökülürken bir uzman tarafından söküldüyse gazı kaçmamıştır ve yeniden montaj yapıldığında gaz ihtiyacı olmaz.
Yaz sezonun da herkes kliMacı oluyor bu tip adamlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Ortalama montaj ücreti malzeme hariç 250-300 TL arasında olacaktır.
Ayrıca 50-100-150 TL'ye takan varsa tüm klima işlerimi onlara yönledirebilirim en azından uğraşmadan daha çok para kazanabilirim.

İşçilik yok ki hazır tesisat sadece montaj yapılacak forumdaki arkadaşımız 50 liraya takıldığını yazmış gerçek usta 1-2 saate halleder aracılık yapıyorsun o yüzden fiyatlar şişiyor.

Son düzenleme:
İşçilik yok ki hazır tesisat sadece montaj yapılacak forumdaki arkadaşımız 50 liraya takıldığını yazmış gerçek usta 1-2 saate halleder aracılık yapıyorsun o yüzden fiyatlar şişiyor.

Tekrar merhaba montaj yapmak bir işçilik değil midir?
5 tane delik delip vida ile sabitlenen birşeyse madem sizde yapabilirsiniz değerli paranız cebinizde kalır hem de.
Bırakın klimayı eve bir tane elektrikçi çağırsanız şu kabloyu bağla diye o bile 50 TL'ye iş yapmaz.
Umarım istediğiniz fiyata yaptırırsınız ancak ben hiç sanmıyorum.
Ayrıca ben aracılık yapmıyorum Mitsubishi Electric Klima yetkili servis ve bayi sahibiyim yetkili servis fiyat listesinde sizin yapılmasını istediğiniz işin rakamları 1200-1300 TL arasındadır ben size piyasada yaptırabileceğiniz rakamlardan örnek vermiştim ama Suriye'li bir adam bulursanız elbette 50-100 TL'ye yaparlar ancak adamı bir daha bulabilir misiniz işiniz düzgün olur mu hiçbir garantisi yoktur.

Tekrar merhaba montaj yapmak bir işçilik değil midir?
5 tane delik delip vida ile sabitlenen birşeyse madem sizde yapabilirsiniz değerli paranız cebinizde kalır hem de.
Bırakın klimayı eve bir tane elektrikçi çağırsanız şu kabloyu bağla diye o bile 50 TL'ye iş yapmaz.
Umarım istediğiniz fiyata yaptırırsınız ancak ben hiç sanmıyorum.
Ayrıca ben aracılık yapmıyorum Mitsubishi electric klima yetkili servis ve bayi sahibiyim yetkili servis fiyat listesinde sizin yapılmasını istediğiniz işin rakamları 1200-1300 TL arasındadır ben size piyasada yaptırabileceğiniz rakamlardan örnek vermiştim ama Suriye'li bir adam bulursanız elbette 50-100 TL'ye yaparlar ancak adamı bir daha bulabilir misiniz işiniz düzgün olur mu hiçbir garantisi yoktur.

Ben bağlantı yapmaktan bahsediyorum siz 5 tane delik delmekten bahsediyorsunuz daha benim ne yazdığımı anlıyamıyorsunuz bir yapan illaki bulunur siz alışmışsınız yüksek fiyata iş yapmaya.

Ben bağlantı yapmaktan bahsediyorum siz 5 tane delik delmekten bahsediyorsunuz daha benim ne yazdığımı anlıyamıyorsunuz bir yapan illaki bulunur siz alışmışsınız yüksek fiyata iş yapmaya.
Fiyatlar bu şekilde piyasayı ve fiyatları ben belirlemiyorum.Ben sizin söylediğiniz anladım para vermeden iş yaptırmaya çalışıyorsunuz dediğim gibi umarım bulursunuz.

Geri
Yukarı