Kllisre HyperX ve Hi Level RAM'ler birbiriyle uyumsuz mu?

Ultracı

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım ASRock Z77 Extreme 4.anakartımda 4 adet RAM slotu var. Elimde 1x8GB Kllisre 1866 MHz soğutuculu RAM, 1X 4 GB HyperX Savage RAM, 1x4GB hi level RAM bulunuyor. Ben bu RAM'leri ne şekilde taktıysam aynı anda üçünü çalıştıramadım sistem RAM'ların birinden birini görmüyor. Acaba RAM slotlarımda bir arıza olabilir mi? RAM'lerin çalıştığına eminim başka bir bilgisayarda denedim. Çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her RAM'i her slotta denedin mi? Eğer bunu yaptıysan ve her seferinde çalıştıysa yüksek ihtimalle birbirleriyle uyumlu çalıştıkları frekans, gecikme değeri ve diğer değerler yoktur. Bunun çaresi de yok. Mümkünse 8+4 deneyebilirsin :) .

Her RAM'i her slotta denedin mi? Eğer bunu yaptıysan ve her seferinde çalıştıysa yüksek ihtimalle birbirleriyle uyumlu çalıştıkları frekans, gecikme değeri ve diğer değerler yoktur. Bunun çaresi de yok. Mümkünse 8+4 deneyebilirsin :) .
Evet denedim. Bazen 12 GB oluyor fakat bazen olmuyor ram slotlarım çok hassas RAM'e dokunsan sistem donuyor
Konu güncel.

Her şeyden önce sistem eğer toplanmadıysa aynı model ram'ler alınmaya dikkat edilmedi
Aynı model değilse aynı frekans ve aynı gecikme değeri dışında ram almamalısınız.
Uyum konusunda 3 farklı marka ram'lerin yüksek ihtimal uyum sorunu olacaktır :) bilgisayar açılsa dahi farkın size dönüsü fps düşüşü veya bilgisayarın aniden kitlenmesi, mavi ekran hataları. Bunlarla karşılaşmanız muhtemeldir.

Her şeyden önce sistem eğer toplanmadıysa aynı model ram'ler alınmaya dikkat edilmedi
Aynı model değilse aynı frekans ve aynı gecikme değeri dışında ram almamalısınız.
Uyum konusunda 3 farklı marka ram'lerin yüksek ihtimal uyum sorunu olacaktır :) bilgisayar açılsa dahi farkın size dönüsü fps düşüşü veya bilgisayarın aniden kitlenmesi, mavi ekran hataları. Bunlarla karşılaşmanız muhtemeldir.
Ayrıca ram'lerin slotlara iyice oturduğuna emin olun ve tekrar deneyin bence. Hassas olduğunu söylemişsiniz.

Ayrıca ram'lerin slotlara iyice oturduğuna emin olun ve tekrar deneyin bence. Hassas olduğunu söylemişsiniz.
Teşekkürler aynı marka aynı model RAM kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı