"KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" hatası

Erol keskin

Centipat
Daha fazla  
Hocam öncelikle selam. Ben uzun süredir hata yiyorum. Bir ara durmuştu ama yine başladı.

Yaptıklarım: Sıfırladım sıfırlamadan önce BIOS günceledim, Windows 10 günceledim, aynı marka ama 2 farklı model RAM uyumluluk texti yaptım.
Ve düzelmedi en son sıfırladım bir anlık sıkıntı olmuyordu dün akşam ama yine olmaya başladı yardım ederseniz memnun olurum.
Saygılar.

Minidump.

* Burada can alıcı bir nokta şu: Windows'un sıfırlama, yükseltme vb. seçenekleri hala iyi değil. O yüzden PC'yi tamamen temizlemek istiyorsan USB'den temiz kurulum yapman yani format atman gerekiyor. O yüzden temiz kurulum yapmadıysan bu hatalar gelmeye devam edebilir, hataların sebebi bu da olabilir yani.

* Önceki mavi ekran konularına baktım, genelde RAM ile alakalı problem varmış. Realtek sürücüsü, NVIDIA sürücüleri, BIOS vs. güncel değilmiş. Ancak bu problemler şu an paylaştığın mavi ekranlarda yok. Güncellemişsin.

* Bir ara RAM'leri tek tek test etmeni ve BIOS'ta Load Defaults yapıp kaydetmeni söylemiş @claus. Bunu yapma fırsatın oldu mu? Çünkü bazı hataların RAM kaynaklı gibi görünüyor. Memtest86'dan tamamen geçmiş miydi RAM'ler?

* Chipset sürücülerini güncellemiş miydin?

* Bluetooth için hangi marka/model adaptör kullanıyorsun? Güncellemesi varsa mutlaka güncelle. Adaptörde de problem olabilir. Hatta çok elzem değilse bir süre kullanma, sistemden çıkart. Göze çarpıyor.

Öncelikle teşekkür ederim. Bluetooth TP-Link 5.0 markasının. RAM'lerin ikisini bir arada test etim bir şey çıkmadı ayrı ayrı çalıştırdım normal biçimde yine de hata yedim.

* Bir ara RAM'leri tek tek test etmeni ve BIOS'ta Load Defaults yapıp kaydetmeni söylemiş @claus. Bunu yapma fırsatın oldu mu? Çünkü bazı hataların RAM kaynaklı gibi görünüyor. Memtest86'dan tamamen geçmiş miydi RAM'ler?

Bir sürü konu açınca sorun çözülmüyor. Sorulara cevap vermemiş.
Kendisi çözebilirse çözsün. Yardım etmeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı