KMS ile Windows 10 LTSB 2016 etkinleştirmek korsana girer mi?

• Konuyu başlatan TH6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 778

TH6

Decipat
Merhaba arkadaşlar. Bugün Windows 10 LTSB 2016 kurmuştum. Belki eskidir diye Microsoft'un kendi sitesinde bedava yayınladığı bir lisans vardır diye düşündüm. Arattım ve Microsoft'un kendi sitesinde vardı. Ancak KMS ile etkinleştirmemizi istiyor. Peki bu korsan mıdır? Veya bir virüs gibi bir zararı var mı?

Korsan bir seçeneği neden kendi resmi sayfasında paylaşsın? KMS deyince direk korsan aklınıza gelmesin. KMS nedir ve ne işe yarar araştırmak daha doğru olacaktır.

Sağ olun. Bazı kişiler KMS sunucusuna bağlanınca bilgisayarına başka kişiler ulaşabilir diyor. Bu sadece KMSpico'da mı geçerli yoksa KMS'de de var mı?

KMS ile KMSpico aynı şey değildir.

Merhaba arkadaşlar. Bugün Windows 10 LTSB 2016 kurmuştum. Belki eskidir diye Microsoft'un kendi sitesinde bedava yayınladığı bir lisans vardır diye düşündüm. Arattım ve Microsoft'un kendi sitesinde vardı. Ancak KMS ile etkinleştirmemizi istiyor. Peki bu korsan mıdır? Veya bir virüs gibi bir zararı var mı?

KMS denilince akla hemen korsan gelmemeli. O zaman Microsoft bunu sayfasına koymazdı. Ama belli başlı programlarla KMS sunucularına bağlanıp ücretsiz etkinleştirme yaparsanız o korsana girer.

Sağ olun. Bazı kişiler KMS sunucusuna bağlanınca bilgisayarına başka kişiler ulaşabilir diyor. Bu sadece KMSpico'da mı geçerli yoksa KMS'de de var mı?

KMSspico gibi yazılımlar aslında KMS sunucularını manipüle edip aktivasyon yapıyorlar ama KMS Microsoft'un key platformu.

Bir şey hala para ile satılıyorsa onu parasız elde etmek korsana girer. Mesela aynı şeyi Windows 7 için sorsan girmez denilebilir.

KMS ile KMSpico aynı şey değildir.

KMS denilince akla hemen korsan gelmemeli. O zaman Microsoft bunu sayfasına koymazdı. Ama belli başlı programlarla KMS sunucularına bağlanıp ücretsiz etkinleştirme yaparsanız o korsana girer.
Teşekkürler.

Selam Alekum @TH6 LTSB 2016 ürün anahtarları (Yarı Yıllık Kanal sürümüleri) yazyor. Yani 6 ay falan etkinleşmiş olyor qaliba. Fikirmice LTSB etkinleştirmek korsan algılamaz umarım. Çünkü Microsoft resmi sitesinde ürün anahtarı paylaşlıyor

Anahtar Yönetim Hizmetleri (KMS) istemci aktivasyonu ve ürün anahtarları​

Screenshot 2023-05-01 143902.jpg

Windows 10 Enterprise indirmenizi seçin

Screenshot 2023-05-01 143729.jpg

Windows 10 2016 LTSB Destek Tarihleri​

Screenshot 2023-05-01 143824.jpg

Download the latest Microsoft Edge LTSC/LTSB sürümleri
Screenshot 2023-05-01 144406.jpg

Geri
Yukarı