KMS Nasıl Silinir?

ErenMT

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar KMS'yi bilgisayardan format atmadan silmeye çalışıyorum. Aşağıda resimde attığım Windows Defender'ın taramada atladığı dosyaları sildim ve CMD'yi yönetici çalıştırarak "slmgr -upk" komutunu girdim. Sonra "slmgr -dlv" komutunu girip kontrol ettim. Eskiden bunu yapmadan önce "Windows(r) operating System, kmsclient channel" yazardı şu an baktığımda "ürün anahtarı bulunamadı" yazıyor. Kayıt defteri düzenleyicisine girdiğimde adı "keymanagementservicename" türü "reg_sz" olan iki tane dosyayla karşılaştım. Bunları da silmem gerekiyor mu? Ve şu anki haliyle format atmadan satın aldığımı ürün anahtarını girsem sıkıntı çıkar mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekran görüntüsü 2023-01-16 014031.png

Ekran görüntüsü 2023-02-04 175439.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SFC /scannow DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
CMD yönetici çalıştırıp dener misiniz?

KMS temiz format atmadan "tamamen" silinmesi mümkün değil. Ki anakarta lisans kodunu işleyenleri de var.

Slmgr. Vbs /upk
Slmgr. Vbs /rearm
Slmgr. Vbs /cpky
Bu komutlarla ürün anahtarını silmeyi deneyebilirsiniz.

Ayrıca KMSpico mu KMS'yi mi kastediyorsunuz anlayamadım.

KMS temiz format atmadan "tamamen" silinmesi mümkün değil. Ki anakarta lisans kodunu işleyenleri de var.

Slmgr. Vbs /upk
Slmgr. Vbs /rearm
Slmgr. Vbs /cpky

KMS komut istemcisinden etkinleştirilmiş W269N gibi bir kod var ya onunla olması lazım. Virüsden dolayı bilgisayarcıya götürmüştüm o etkinleştirmiş.

Slmgr. Vbs /upk
Slmgr. Vbs /rearm
Slmgr. Vbs /cpky

KMSpico yok yani.

KMS komut istemcisinden etkinleştirilmiş W269N gibi bir kod var ya onunla olması lazım. Virüsden dolayı bilgisayarcıya götürmüştüm o etkinleştirmiş.

KMSpico yok yani.
KMS mi KMSpico mu arada çok fark var.

KMSpico ise kurtulmak için şu rehberi deneyebilirsiniz ancak dediğim gibi net olarak kurtulmanın sıfırlamadan çözümü yok; Rehber: KMSpico zararlısını kaldırma
Bu rehberi uygulamadan önce antivirüslerle tarama yapıp KMSpico dosyalarını silmekte fayda var.
Malwarebytes:Malwarebytes Cyber Security for Home & Business | Anti-Malware
Norton Power Eraser:Ücretsiz virüs ve zararlı program kaldırma aracı olan Norton Power Eraser'ı indirin ve çalıştırın

KMS ise bir problem yoktur çünkü KMS=Key Management Service

KMSpico ise kurtulmak için şu rehberi deneyebilirsiniz ancak dediğim gibi net olarak kurtulmanın sıfırlamadan çözümü yok; Rehber: KMSpico zararlısını kaldırma
Bu rehberi uygulamadan önce antivirüslerle tarama yapıp KMSpico dosyalarını silmekte fayda var.
Norton Power Eraser:Ücretsiz virüs ve zararlı program kaldırma aracı olan Norton Power Eraser'ı indirin ve çalıştırın

Dostum bilgisayarda hiç KMSpico diye bir şeye rastlamadım. Ama dediğim gibi eskiden slmgr -dlv komutun girince VOLUME_KMSClient gibi bir şey yazıyordu. Tamda bilemiyorum o yüzden.

Bundan ve internetten yaptığım araştırmalarımdan huylanmıştım üstüne bide Windows Defender bu dosyaları atlayınca iyice huylandım. Belki de hiç KMS falan yoktu :/

Son düzenleme:
Dostum bilgisayarda hiç KMSpico diye bir şeye rastlamadım. Ama dediğim gibi eskiden slmgr -dlv komutun girince VOLUME_KMSClient gibi bir şey yazıyordu. Tamda bilemiyorum o yüzden.

Bundan ve internetten yaptığım araştırmalarımdan huylanmıştım üstüne bide Windows Defender bu dosyaları atlayınca iyice huylandım. Belki de hiç KMS falan yoktu :/
Hocam KMS zaten Windows'ta olan bir şey siz KMSpico'dan bahsediyorsunuz sanırım her neyse önemli olan bu değil zaten. KMSpico'ya rastlamakta önemli değil KMS dediğimiz şey virüslü değil çünkü ancak KMSclient yazıyorsa büyük ihtimalle KMSpico etkinleştirmiştir.
Yani şimdi geçerliliğinin bittiğini söylüyorsunuz problem olacağını sanmıyorum önceden silmiştir diye düşünüyorum her ne kadar atladı gözükse bile.
Ancak sanırım anakartınıza lisans atılmamış bu iyi.

Malwarebytes:Malwarebytes Cyber Security for Home & Business | Anti-Malware bununla tarama yapın yeter.

Hocam KMS zaten Windows'ta olan bir şey siz KMSpico'dan bahsediyorsunuz sanırım her neyse önemli olan bu değil zaten. KMSpico'ya rastlamakta önemli değil KMS dediğimiz şey virüslü değil çünkü ancak KMSclient yazıyorsa büyük ihtimalle KMSpico etkinleştirmiştir.
Yani şimdi geçerliliğinin bittiğini söylüyorsunuz problem olacağını sanmıyorum önceden silmiştir diye düşünüyorum her ne kadar atladı gözükse bile.
Ancak sanırım anakartınıza lisans atılmamış bu iyi.

Malwarebytes:Malwarebytes Cyber Security for Home & Business | Anti-Malware bununla tarama yapın yeter.
Tamam dostum yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Bir şey daha sorucam ama eğer ki KMSpico etkin olsaydı sağ altta ''Windows'u Etkinleştir'' yazısı çıkmazdı değil mi ? Ben bilgisayardan lisansı kaldırmadan öncede ''Windows'u Etkinleştir'' yazısı vardı. Bu durumda bilgisayarda KMSpico yoktu diye düşünüyorum. Sen ne düşünüyorsun bu konuda ?

Tamam dostum yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Bir şey daha soracağım ama eğer ki KMSpico etkin olsaydı sağ altta "Windows'u etkinleştir" yazısı çıkmazdı değil mi? Ben bilgisayardan lisansı kaldırmadan önce de "Windows'u etkinleştir" yazısı vardı. Bu durumda bilgisayarda KMSpico yoktu diye düşünüyorum. Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Windows klasöründen "SECOH-QAD.exe" ve "SECOH-QAD.dll" diye bir şey var mı ona bakın. Varsa KMSpico'nun kalıntısı.

Geri
Yukarı