KMSpico'nun ürün anahtarı anakarta gömülür mü?

Uzun zaman önce Office yazılımını KMSpico ile etkinleştirmiştim. Windows da korsan olmuş yani KMSpico'nun ürün anahtarı kullanıyor. Bende bu durumu fark edince hemen format attım. Format attıktan sonra Windows otomatik olarak etkinleştirildi. Şimdi bu KMSpico veya bunun gibi yazılımların ürün anahtarı anakarta mı gömülüyor? Ya da önceden anakartta üreticinin OEM anahtarı mı gömülüydü? Windows nasıl otamatik etkinleşiyor. Laptop kullanıyorum bu arada. Bir daha asla KMSpico gibi ürünler kullanmıyacağım.
Hayır, bir ufak hile ile çalışıyor bu tarz programlar. Geriye dönük bazı Windows sürümlerinde güncelleme yapılınca bile özelliğini yitirebiliyordu.

Hocam madem öyle bir key var, niye KMS attınız veya atıldı ?
Office için yapmıştım. Bir daha kullanmam bu tarz programlar.

Ekran Alıntısı.PNG

ShowKeyPlus ile baktım. Kurulu key ve OEM key farklı. Şimdi ben OEM key yerine başka key mi kullanıyorum. Nasıl oluyor bu. Ben key almadım veya Windows'u başka key ile etkinleştirmedim. Kendisi etkinleşti. Yoksa bu kurulu key yazan KMSpico'nun Key'imi?

Ayrıca resimde ki mavi yazıda ne demek istiyor.
Hayır, bir ufak hile ile çalışıyor bu tarz programlar. Geriye dönük bazı Windows sürümlerinde güncelleme yapılınca bile özelliğini yitirebiliyordu.
Hocam Anakarta iki tane key gömülebilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı