Knight Online için 3000 TL Sistem Tavsiyesi

4AnyoneStopMe

Centipat
Arkadaşlar şu anki sistemim:

AMD Ryzen 5 3600 3, 6GHz 35MB cache soket AM4 işlemci

MSI B450 Tomahawk Max AMD B450 4133MHz DDR4 soket AM4 ATX anakart

Sapphire Nitro AMD Radeon RX 480 4 GB OC 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-e 3.0 ekran kartı 11260-13-20G

Kingston HyperX Fury 16 GB 2666 MHz DDR4 RAM HX426C16FB3/

240GB SSD

Bu sistemde FPS sorunu yaşıyorum. Oyun içersinde FX'ler açık iken görüntü akıcı gelmiyor, görüntüyü akıcı hale getirmek için çift slot 8 RAM yapıp ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Alabileceğim modeller konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2500 3000 TL arası bütçe ayırdım, bu bütçe ile en iyi yapabileceğimiz yenilikler ne olabilir? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB single ise bi 16 daha gerekli sana. Ramlerini OC yapıp kullan eğer bilmiyorsan forumda konuları bulabilirsin. Monitöründen kaynaklı olabilir mi? Yoksa RX590 veya 6GB'lık Nvidia ekran kartı olabilir. Monitörün nedir?

Knight için bu sistem fazla fazla yeterli zaten. Milattan kalma oyun için bu kadar bütçe ile sistem toplamaya ya da yenilemeye gerek yok. Black Desert Online öneririm bu arada.

Ekran kartı değil ama belki RAM ilavesi yapılabilir çift kanal olacak şekilde. Ama zamanında 2 - 4 GB RAM ile oynadığımız oyunu tek kanal diye 16 GB yetmiyorsa bence sürücülerde falan bir sorun da olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı